wtorek, 21 maja 2024

Porwanie dziecka koło Wielunia. Sprawę prowadzi CBŚ

Udostępnij

Policjanci z całego województwa wyjaśniają dlaczego i w jaki sposób doszło do zagrożenia bezpieczeństwa chłopca chodzącego do jednej z podstawówek w gminie Wieluń. Śledztwo w sprawie porwania dziecka nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Sieradzu a prowadzą ją policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji.

Porwanie dziecka w gminie Wieluń

Policjanci i prokuratura dla dobra postępowania nie ujawniają szczegółów sprawy. Z informacji docierających do mediów wiadomo, że dziecko zostało uprowadzone dla okupu. Sprawcy porwania mieli zażądać 150 tysięcy za oddanie ucznia podstawówki opiekunom.

Mogę zapewnić, że dziecko jest już bezpieczne mł. insp. JOANNA KĄCKA, Rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi

Obława za porywaczami

Porwanie dziecka to zawsze sprawa priorytetowa. Dlatego w akcję poszukiwawczą zostali zaangażowane ogromne siły policyjne. Zostali wezwani policjanci z wielu komend powiatowych oraz komend wojewódzkich.

Ponieważ z pierwszych informacji wynikało, że porywacze poruszają się w stronę województwa opolskiego, policyjne blokady zostały ustawione także poza granicami województwa łódzkiego. Natomiast w akcję obok policjantów prewencji, drogówki, wywiadu kryminalnego włączono także Samodzielny Pododdział Kontrterrorystów i policyjny śmigłowiec.

Poszukiwania sprawcy uprowadzenia prowadzą policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji i zapewniają, że zatrzymanie jest kwestią czasu.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości