czwartek, 23 maja 2024

Pomoc medyczna w długi weekend. Telefonicznie i w szpitalach

Udostępnij

Pomoc medyczna w długi weekend w Łódzkiem będzie działała w ograniczony sposób. NFZ poinformował, że dyżuruje około 40 placówek w całym regionie w trybie nocnej i świątecznej opieki. Lista placówek, które zapewniają pomoc medyczną w długi weekend jest dostępna w Internecie.

Pomoc medyczna w długi weekend

W długi weekend, czyli od czwartku (11 czerwca) do niedzieli (14 czerwca), wszyscy pacjenci wymagający pomocy medycznej powinni sprawdzić, gdzie można się leczyć. Nie każda placówka będzie pracować w tym czasie.

Narodowy Fundusz Zdrowia wskazał pacjentom około 40 placówek – to przede wszystkim punkty nocnej i świątecznej opieki oraz szpitale. Pełna lista miejsca dostępna jest TUTAJ.

Gdzie po pomoc pediatry

W związku z sytuacją epidemiczną w kraju, służby medyczne zachęcają, aby (jeśli to możliwe i stan pacjenta na to pozwala) spróbować najpierw skorzystać z konsultacji telefonicznej. Można to zrobić z każdego miejsca w Polsce wchodząc na stronę internetową: www.pacjent.gov.pl/ewizyta

W długi weekend w Łódzkiem dostępnych będzie 29 placówek, głównie szpitali i centrów medycznych, pracujących w trybie tzw. nocnej i świątecznej pomocy medycznej. Według informacji NFZ w kilku z nich będzie można skorzystać z konsultacji pediatry. Są to: szpital Rydygiera w Łodzi, szpital w Bełchatowie Jana Pawła II, szpital powiatowy w Opocznie i szpitale w Poddębicach, Sieradzu oraz Wieruszowie.

Pomoc medyczna w długi weekend będzie udzielana także w nagłych przypadkach w 18 szpitalnych oddziałach ratunkowych (SOR) oraz 19 szpitalnych izbach przyjęć. Pacjenci z bólem zębów będą mogli liczyć na pomoc w centrum stomatologii w Piotrkowie Trybunalskim.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości