Swastyka na pomniku Pękniętego Serca. Nagroda za wskazanie sprawcy

Swastyka na pomniku Pękniętego Serca. Nagroda za wskazanie sprawcy

Policja poszukuje sprawców zbezczeszczenia Pomnika Martyrologii Dzieci, tzw. Pękniętego Serca w Łodzi. Ktoś na pomniku wymalował farbą imię i nazwisko znanego koszykarza, a na części pomnika dodatkowo zamieścił swastykę. Jest już nagroda za wskazanie sprawcy.

Zbezczeszczenie Pękniętego Serca w Łodzi

Swastykę na pomniku widzieli m.in. uczniowie wycieczki organizowanej przez Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi. Zbezczeszczony pomnik oglądali też inni łodzianie, spacerujący w niedzielę po Parku im. Szarych Szeregów. Jeden z nich informację przekazał Marcinowi Gołaszewskiemu, przewodniczącemu łódzkiej rady miejskiej.

Było dla mnie oczywiste, że trzeba nie tylko usunąć napisy, ale i bezwzględnie namierzyć sprawcę.MARCIN GOŁASZEWSKI, przewodniczący Rady Miasta Łodzi

Zdjęcia pomnika obiegły media społecznościowe, a pod pomnikiem zjawili się policjanci. Zabezpieczono ślady, wykonano dokumentację zdjęciową i rozpoczęło się poszukiwanie sprawcy.

Policyjne dochodzenie i nagroda od mieszkańca

Policjanci z urzędu wszczęli dochodzenie w sprawie zbezczeszczenia pomnika w związku z propagowaniem treści faszystowskich. Mowa już tutaj o co najmniej dwóch przestępstwach. Jednym jest akt wandalizmu, a znacznie poważniejszym jest namalowanie swastyki na obiekcie kultu historycznego.

Postępowanie prowadzą policjanci z V Komisariatu Policji w Łodzi. Będzie nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową Łódź Bałuty.asp. sztab. RADOSŁAW GWIS, KWP w Łodzi

Jeszcze w niedzielę jeden z mieszkańców Łodzi zgłosił się z propozycją przekazania kwoty tysiąca złotych nagrody za wskazanie sprawcy zbezczeszczenia Pomnika Pękniętego Serca w Łodzi.

W niedzielę późnym popołudniem swastyka i napisy zostały usunięte z Pomnika Martyrologii Dzieci. Pozostało ustalenie i zatrzymanie sprawców przestępstwa.

Pomnik Pęknięte Serce w Łodzi

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *