środa, 22 maja 2024

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka w Łodzi. Artysta zostanie pochowany w Grotnikach

Udostępnij

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka odbędzie się w Łodzi, ale artysta zostanie pochowany na cmentarzu w podłódzkich Grotnikach. Uroczystość będzie miała charakter państwowy. Krzysztof Krawczyk zmarł w poniedziałek, 5 kwietnia, w szpitalu im. WAM w Łodzi. Miał 74 lata.

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka

Krzysztof Krawczyk to jeden z najbardziej znanych polskich wokalistów. Artysta urodził się 8 września 1946 roku w Katowicach. Zadebiutował w 1963 roku w zespole Trubadurzy. Karierę solową rozpoczął dziesięć lat później. W latach 70. wylansował wiele przebojów, m.in. „Jak minął dzień”, „Parostatek”, „Pamiętam Ciebie z tamtych lat”.

Wydał ponad 100 płyt – solowych i kompilacji. Wielokrotnie zwyciężał w sondażach na ulubionego piosenkarza Polaków. Był nazywany „polskim Elvisem Presleyem”.

Krawczyk występował na wielu festiwalach. W Polsce można było go usłyszeć m.in. w Opolu i Sopocie, za granicą – w NRD, Związku Radzieckim, Jugosławii, Bułgarii, Szwecji, Grecji, Belgii, Holandii.

W 2008 roku obchodził 45-lecie swej drogi artystycznej podczas Festiwalu Top Trendy w Sopocie. W październiku 2020 ze względów zdrowotnych i pandemii koronawirusa zawiesił całkowicie działalność artystyczną.

Wiadomo, że pogrzeb Krzysztofa Krawczyka odbędzie się w sobotę, 10 kwietnia. W południe uroczystości odbędą się najpierw w archikatedrze w Łodzi, a po nich zaplanowano pogrzeb na cmentarzu w podłódzkich Grotnikach. Potwierdził to o. Bernard Briks, proboszcz grotnickiej parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Prawdopodobnie wstęp na nabożeństwo w łódzkiej katedrze, jak i na sam pogrzeb na grotnickiej nekropolii będzie ograniczony ze względu na pandemię COVID-19.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości