środa, 22 maja 2024

Najpierw upał w Łódzkiem, a później znaczne ochłodzenie. Takiego września jeszcze nie było

Udostępnij

Pogoda we wrześniu zaskoczyła prawdopodobnie wszystkich, nawet meteorologów. Takich upałów we wrześniu dawno nie było, ale nie na długo z nami zostaną. Przed nami tydzień z dwoma obliczami września. Pierwsze trzy dni będą bardzo ciepłe, a nawet upalne. Od czwartku nastąpi znaczne ochłodzenie.

Pogoda we wrześniu

Polska od początku września jest pod wpływem wyżu, a z południowego zachodu napływa powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Napływ takiej masy powietrza skutkuje coraz wyższymi wartościami na termometrach.

W środę cieplej zrobi się na północnym wschodzie, gdzie w najcieplejszym momencie dnia będzie około 24 stopni Celsjusza. Na południowym zachodzie nadal upalnie, temperatura do 30 stopni Celsjusza, a we wtorek do 31. W Łódzkiem termometry będą pokazywać 29 stopni.

Również ciepłe jak na wrzesień będą najbliższe noce, temperatura minimalna od 10 do 17 stopni Celsjusza. Podczas tych trzech dni września będzie dużo słońca, więcej chmur okresami jedynie na północy kraju.

Po upałach ochłodzenie

W czwartek czeka nas zmiana pogody. Przez Polskę z północnego zachodu na południowy wschód przemieści się chłodny front atmosferyczny. Będzie pochmurno z przelotnymi opadami deszczu, a gdzieniegdzie pojawią się burze z porywami wiatru do 65 kilometrów na godzinę. Za frontem napłynie znacznie chłodniejsze powietrze.

Łódzkie nie będzie najchłodniejszym regionem. W centrum kraju termometry będą pokazywać maksymalnie 22 stopnie Celsjusza. W innych częściach kraju temperatura maksymalna do 14 stopni.

W piątek nieznaczna poprawa pogody, od zachodu nasunie się klin wyżowy. Będzie pogodnie, a tylko na północnym wschodzie więcej chmur i tam możliwe przelotne opady deszczu.

Weekend również chłodniejszy. Temperatura maksymalna od 15 do 20 stopni Celsjusza. Wiatr przeważnie słaby, na wschodzie zmienny, na pozostałym obszarze kraju z kierunków wschodnich.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości