czwartek, 23 maja 2024

Pogoda w Łódzkiem. Nadchodzi fala upałów z burzami

Udostępnij

Na taką pogodę czekaliśmy długo. Po deszczowym i raczej chłodnym maju nad Polską przechodzi wyż Pia znad Austrii, niosący gorące powietrze. Pod jego wpływem będzie niemal cały kraj. W niedzielę, 2 czerwca, centrum wyżu znajdzie się tuż nad Polską. Pogoda w Łódzkiem zachęci do spędzania aktywności nad wodą. W kolejnych dniach będzie jeszcze upalniej.

Fala upałów nad Polską

W niedzielę meteorolodzy przewidują w Łódzkiem zachmurzenie na ogół umiarkowane. W godzinach popołudniowych możliwe burze. Temperatura maksymalna od 24°C do 26°C. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h. W nocy z kolei zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 13°C do 15°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

Początek tygodnia wciąż ciepły, a nawet bardzo ciepły. W poniedziałek (3 czerwca) pogoda w Łódzkiem nie zaskoczy nas, może poza temperaturą. Ta będzie jeszcze wyższa i dojdzie do 27-28 °C. W kolejnych dniach także raczej nie spodziewajmy się drastycznych zmian w pogodzie. Przez cały tydzień termometry będą wskazywały maksymalnie od 26°C do 28°C. Możliwe będą przelotne opady deszczu i burze.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości