sobota, 18 maja 2024

Nowe atrakcje w łódzkim Lunaparku

Udostępnij

Lunapark w Łodzi powiększy się o kolejne cztery strefy zabaw nie tylko dla najmłodszych. Rozpoczęły się właśnie pracy przy czwartym etapie budowy. W tym roku bulodrom, strefa trampolin, strefa malucha, a także rozbudowane zostanie wzgórze trzech wież.

Lunapark w Łodzi można uznać za najnowocześniejszy plac zabaw w Polsce. Powstaje od kilku lat w parku na Zdrowiu. Pomysł zrodził się w 2012 roku. Dawny dzierżawca opuścił teren dopiero w 2016 roku, wtedy można było rozpocząć planowanie inwestycji.

Lunapark w Łodzi: Jakie atrakcje?

Jedną z nowych stref będzie strefa malucha dla najmłodszych dzieci. Ustawione zostaną huśtawki, urządzenia grające i inne zabawki dostosowane do wieku i sprawności rocznych czy dwuletnich dzieciaków. Dla starszych dzieci, powstanie strefa trampolin (z trampoliną wielkości 2×2 i trampolinami o wielkości 1,5 x 1,5 m). Wzgórze trzech wież będzie rozbudowane o dodatkowe zjeżdżalnie.

Pierwszy etap budowy Lunaparku rozpoczął się jesienią 2016 roku. Wówczas został zrobiony nowoczesny plac zabaw z kompleksem wspinaczkowo-zabawowy, zjazdem linowym, a także powstał street workout i alejki parkowe. Etap drugi był realizowany w 2017 roku i dzięki jego budowie Lunapark w Łodzi wzbogacił się o pumptracki rowerowe – tor mały dla amatorów i duży tzw. flow track, przeznaczony dla profesjonalistów.

W 2018 r. oku ruszył trzeci etap, który zakładał usypanie wzgórza widokowo-rekreacyjnego z wieżami połączonymi ze sobą mostkami i zjeżdżalniami. W centralnym punkcie Lunaparku usypano wzniesienie o wysokości 4 m, a na nim ustawiono wieże,. Najwyższa z nich ma 7 m wysokości, pośrednia 6,2 m, a najniższa 5,20 m. Wieże mają zamontowane zjeżdżalnie rurowe na wysokości 3 m, 3,6 m oraz 4,2 m nad poziomem terenu, a także dwie mniejsze, przeznaczone dla dzieci młodszych na wysokości 2,4 m i 1,4 m. Na zboczu wzgórza są schody, ale i ścieżka dla niepełnosprawnych.

Do tej pory, na stworzenie Lunaparku w Łodzi przeznaczone zostało ponad 5 mln zł. Na czwarty etap przeznaczono z Budżetu Obywatelskiego blisko 2 mln zł.


Lunapark iv etap prac

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości