piątek, 21 czerwca 2024

Zima wraca. Ostrzeżenie przed mrozem. Jaka pogoda w Łodzi i regionie?

Udostępnij

Pogoda w Łodzi i regionie w najbliższych godzinach diametralnie się zmieni. Ci, którzy czekali na ocieplenie i wiosenny powiew wiatru, powinni uzbroić się w cierpliwość. Na razie nic nie wskazuje na to, że temperatura będzie wyższa, wręcz przeciwnie.

Zimowa pogoda w Łodzi

Meteorolodzy nie mają dla nas dobrych wiadomości. Dziś (7 lutego) wydali ostrzeżenie przed mrozem w całym województwie łódzkim. Sytuacja będzie o tyle niebezpieczna, że spadek temperatury poniżej zera prognozowany jest na godziny wieczorne i nocne.

W wielu regionach kraju wciąż pada deszcz i padać będzie nawet do końca tygodnia. Wieczorem i w nocy będzie on zamarzał. IMGW przewiduje, że temperatura minimalna będzie wynosić około -2 stopni Celsjusza, a temperatura minimalna przy gruncie spadnie 4 stopnie poniżej zera.

Taka niebezpieczna pogoda w Łodzi i regionie może utrzymywać się do godziny 8 rano w czwartek (8 lutego). Ostrzeżenie ma pierwszy, najniższy, stopień zagrożenia, ale prawdopodobieństwo wystąpienia oblodzenia w nocy i rano zostało oszacowane na 80 procent.

Ostrzeżenie hydrologiczne

Oblodzenie to nie jedyne ostrzeżenie meteorologów. Na rzekach w Polsce sytuacja w wielu miejscach jest bardzo trudna. Przekroczone są stany ostrzegawcze i alarmowe.

Dziś (7 lutego) IMGW wydał kolejne ostrzeżenia hydrologiczne 3 – najwyższego – stopnia. W najbliższych godzinach poziom wody w woj. łódzkim z pewnością podniesie się na odcinku Warty od Poraja do Liswarty. Sytuacja jest dynamiczna, ostrzeżenia są cały czas aktualizowane.

Pogoda w Łodzi i regionie w kolejnych dniach

W tym tygodniu Polska będzie pod wpływem układów niżowych, przemieszczających się znad Północnego Atlantyku przez Morze Norweskie nad Skandynawię i Bałtyk. To powinno skutkować napływaniem ciepłego, a okresami nawet bardzo ciepłego, jak na tę porę roku, powietrza polarno-morskiego. Jednak do piątku przed nami dni z bardzo zmienną pogodą.

Meteorolodzy z IMGW prognozują, że będzie pochmurno, deszczowo i wietrzne. W czwartek (8 lutego) temperatura maksymalna wyniesie od 1 do 3 stopni C. Wiatr osłabnie i będzie wiał z prędkością 10-15 km/h.

W nocy z czwartku na piątek ciepły front atmosferyczny przyniesie kolejna porcję opadów deszczu, lokalnie możliwe są opady marznące. W piątek nadal deszczowo, a w nocy temperatura na minusie. W dzień mieszkańcy południa kraju powinni przygotować się na prawdziwy powiew wiosny – termometry wskażą nawet 13 stopni C.

Pogoda poprawi się w weekend. Już w sobotę opady deszczu będą zanikać, a częściej powinniśmy zobaczyć promienie słońca. Będzie coraz cieplej.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P