piątek, 21 czerwca 2024

Podwyżki za wodę i ścieki w Łodzi. Hanna Zdanowska zdecydowała

Udostępnij

Podwyżki za wodę i ścieki w Łodzi nie powinny zaskoczyć mieszkańców centrum województwa. Powiadomiła o tym Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. Wcześniej o wycofanie wniosku o ponad 40-proc. podwyżkę opłat za wodę do władz Łodzi apelował prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Przemysław Daca. Łódzki magistrat poinformował również, że miasto prowadzi rozmowy z pracownikami ZWiK.

Podwyżki za wodę i śmieci

Łódzka woda jest najlepsza oraz tania. I tak zostanie. Po tym, jak Wody Polskie odrzuciły wniosek prezesa Zakładu Wodociągów i Kanalizacji o zmianie taryfy, zdecydowałam, że w tym roku podwyżki cen wody nie będzie. Ma to też swój wymiar symboliczny, ponieważ w czasie, kiedy dostajemy nowe zobowiązania i opłaty, które rosną, tam gdzie miasto jest w stanie, będziemy pomagać mieszkańcom. mówi HANNA ZDANOWSKA, prezydent Łodzi

Prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji zapewnił, że kondycja finansowa spółki jest dobra i nie ma powodu podnoszenia cen za usługi. Zakład ma zaproponować nową taryfę cen za wodę do 28 lutego 2021 roku. Jeśli zostanie zaakceptowana przez Wody Polskie, to obowiązywać będzie przez trzy lata, od 13 czerwca przyszłego roku.

W kwietniu o wycofanie wniosku o ponad 40-procentową podwyżkę opłat cen za wodę w liście otwartym skierowanym do prezydent Łodzi apelował prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Przemysław Daca. Podkreślił wówczas, że w sytuacji pandemii taka podwyżka jest nieuzasadniona i godzi w interesy ekonomiczne obywateli.

W odpowiedzi na apel prezes łódzkich Wodociągów Jacek Kaczorowski zaprzeczył, by władze Łodzi planowały podwyżkę na takim poziomie.

Łódzki magistrat poinformował również, że miasto prowadzi rozmowy z pracownikami ZWiK. Prezydent Łodzi Zdanowska zapewniła, że nie stracą oni pracy. Chciałaby, aby za okres pandemii otrzymali dodatkową gratyfikację.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P