czwartek, 23 maja 2024

Dotacje dla firm w Łódzkiem. Marszałek ogłosił nowy termin konkursu

Udostępnij

Przedsiębiorcy z Łódzkiego znów mogą starać się do dotacje dla firm. Marszałek województwa łódzkiego ogłosił termin naboru na kapitał obrotowy. Poprzedni konkurs został unieważniony z powodu prawdopodobnego ataku hakerów. Urząd Marszałkowski w Łodzi sprawę złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Dotacje dla firm w Łódzkiem

Nabór wniosków rozpocznie się 6 października. Do tego czasu przedsiębiorcy mogą zarejestrować się na stronie internetowej i przygotować do konkursu.  Szczegóły dotyczące zasad naboru wniosków i punktacji będą na stronie internetowej Centrum Obsługi Przedsiębiorcy. Wnioski można składać do 12 października.

Przedsiębiorcy mogą starać się o bezzwrotną dotację na 3 miesiące działalności. Do wykorzystania jest 57 milionów złotych. Jednak zasady konkursu zmieniły się, bowiem o przyznaniu dotacji nie będzie już decydowała kolejność złożonych wniosków. Marszałek zapowiedział wprowadzenie punktacji.

Atak na dotacje dla firm

Konkurs na tzw. kapitał obrotowy skierowany jest do firm, które rozpoczęły działalność przed 31 grudnia 2019 roku. Najważniejsze jest jednak wykazanie, że ich kłopoty wynikają z pandemii. Udowodnić należy co najmniej 30-procentowy spadek przychodów w ciągu dwóch miesięcy.

Przypomnijmy, że konkurs na tzw. kapitał obrotowy został już raz ogłoszony – na początku września. Anulowano go zaledwie po kilku minutach. Urząd Marszałkowski przypuszcza, że doszło do ataku hakerskiego, ponieważ na 16 tysięcy przedsiębiorców, w jednej sekundzie, była próba złożenia 58 tysięcy wniosków.

Urząd złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości