czwartek, 23 maja 2024

Podsumowano konkurs fotograficzny pn. „Sekrety zdalnych”. Udział w nim brali uczniowie szkół podstawowych

Udostępnij

Konkurs pn. „Sekrety zdalnych” rozstrzygnięty

Poznaliśmy finalistów konkursu fotograficznego „Sekrety zdalnych” w kategorii klas IV-VI i VII-VIII. W pierwszej z nich było 9 różnych klasyfikacji, a w drugiej 10. Ponadto rozdano też w obu kategoriach wyróżnienia.

Rywalizacja w konkursie polegała na udokumentowaniu czasu nauki zdalnej dla przyszłych pokoleń, które będą kiedyś o tym na pewno usłyszą. Oceniano kreatywność, pomysłowość i oryginalność. Większość nadesłanych prac przedstawiała dużą liczbę obowiązków, samotność, bałagan i niepokój. To świadczy o tym, że uczniowie niechętnie uczestniczyli w zajęciach online i bardziej wolą naukę stacjonarną.

Pokazano również za pomocą tych prac rodzinę i zwierzęta domowe, którymi uczniowie się opiekują na co dzień. Do komisji konkursu dotarły też fotografie w stylu dzieł artystycznych.

Najlepiej w konkursie fotograficznym spisał się Szymon Sęk i Zofia Mizera. Oboje to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Bełchatowie.

Konkurs „Sekrety zdalnych” odbył się pod patronatem starosty bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr, prezydent Bełchatowa Marioli Czechowskiej i wójta gminy Bełchatów Konrada Koca. Starosta wręczyła zwycięzcom w ostatnim czasie symboliczne Grand Prix.

Oto lista nagrodzonych i wyróżnionych z podziałem na kategorie w konkursie pn. „Sekrety zdalnych”:

Klasy IV-VI:

  • Grand Prix (powiat bełchatowski): Szymon Sęk (Szkoła Podstawowa nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Bełchatowie)
  • Najlepsza praca konkursowa w mieście Bełchatów: Julia Szczepańska (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Bełchatowie)
  • Najlepsza praca konkursowa w gminie Bełchatów: Jakub Pisarek (Szkoła Podstawowa im. Alfonsa Brandta w Kurnosie Drugim)
  • Kategoria „kompozycja”: Marek Mackay (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)
  • Kategoria „kolor”: Maja Wypych (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)
  • Kategoria „scenografia”: Antoni Ksawery (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)
  • Kategoria „emocje”: Kacper Stasiak (Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Bełchatowie)
  • Kategoria „reportaż”: Aleksander Kostrzewa (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)
  • Kategoria „grafika” Filip Woźniak (Szkoła Podstawowa nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Bełchatowie)

Wyróżenienia:

  • Oliwia Adamczyk (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)
  • Anna Wnuk (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)
  • Agata Kowalska (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)
  • Natalia Mielczarek (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)
  • Mateusz Święcicki (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)
  • Wiktoria Lubańska (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)
  • Oliwia Kwaśniak (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)
  • Hanna Jurowska (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)
  • Patrycja Kaczmarek (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)
  • Kaja Kubiak (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)
  • Julia Sukiennik (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)
  • Tymon Nowicki (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)
  • Robert Smoleń (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)
  • Amelia Jończyk (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)
  • Natalia Stępień (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)
  • Zuzanna Kołodziejczyk (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)
  • Oliwia Golik (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Bełchatowie)
  • Patryk i Dawid Pożycki (Szkoła Podstawowa nr 5 im. Żołnierzy Wojska Polskiego w Bełchatowie)
  • Oliwer Niedzielski (Szkoła Podstawowa nr 9 im. Aliny i Czesława Centkiewiczów w Bełchatowie)
  • Oliwia Kubiak (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Praw Człowieka w Zelowie)
  • Agata Buresz (Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Zelowie)
  • Patrycja Sobieraj (Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Zelowie)
  • Jan Kralka (Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Łękińsku)
  • Maria Kuliberda (Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Łękińsku)
  • Maja Najgebauer (Szkoła Podstawowa im. Alfonsa Brandta w Kurnosie Drugim)
  • Damian Tokarski (Szkoła Podstawowa im. Alfonsa Brandta w Kurnosie Drugim)
  • Aleksandra Rogozińska (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Janowie)
  • Kasjan Ogrodnik (Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rasach)
  • Jessica Zduńska (Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Szczercowie)
  • Zuzanna Plisiecka (Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Bełchatowie)

Klasy VII-VIII:

Grand Prix (powiat bełchatowski): Zofia Mizera (Szkoła Podstawowa nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Bełchatowie)

Najlepsza praca konkursowa w mieście Bełchatów: Krzysztof Woźniak (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)

Najlepsza praca konkursowa w gminie Bełchatów: Julia Kuligowska (Szkoła Podstawowa im. Alfonsa Brandta w Kurnosie Drugim)

Kategoria „kompozycja”: Szymon Kaczyński (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)

Kategoria „kolor”: Natalia Gryś (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)

Kategoria „scenografia”: Weronika Sztanka (Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Zelowie)

Kategoria „emocje”: Magdalena Sobaniec (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)

Kategoria „reportaż”: Izabela Kralka (Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Łękińsku)

Kategoria „grafika”: Jakub Wojtyczka (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)

Kategoria „open”:

  • Franciszek Jakubik (Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Kleszczowie)
  • Julia Trębacz (Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Zelowie)
  • Ernestyna Mastalerz (Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Brzechwy w Bełchatowie)
  • Jan Jażdżyk (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)
  • Hanna Gaszewska (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Bełchatowie)
  • Gaja Kowalska (Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Łękińsku)

Nagroda jurora:

  • Szymon Wiewiórowski (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)
  • Alicja Gonerska (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)
  • Julia Jończyk (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)
  • Ewa Gryczka (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)
  • Maja Kępa (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)
  • Michał Gonerski (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)
  • Dominika Orkisz (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)
  • Maria Wróblewska (Szkoła Podstawowa im. Alfonsa Brandta w Kurnosie Drugim)
  • Weronika Kula (Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Brzechwy w Bełchatowie)
  • Jakub Pawełoszek (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Zelowie)
  • Oliwia Białek (Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Zelowie)
  • Amelia Matoszek (Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Łękawie)

Wyróżenienia:

  • Maria Brzeska (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)
  • Franciszek Wnuk (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)
  • Gabriela Janus (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)
  • Natalia Karczewska (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)
  • Krzysztof Kubik (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)
  • Aleksandra Rzepecka (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)
  • Roksana Kubiak (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)
  • Aleksander Kowalczyk (Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Bełchatowie)
  • Maria Leśniak (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Bełchatowie)
  • Julia Kluba (Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Zelowie)
  • Aleksandra Dżbik (Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Zelowie)
  • Zofia Kowalska (Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Łękińsku)
  • Krystian Tokarski (Szkoła Podstawowa im. Alfonsa Brandta w Kurnosie Drugim)

Przeczytaj także:

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości