Konkurs pn. „Sekrety zdalnych” rozstrzygnięty

Poznaliśmy finalistów konkursu fotograficznego „Sekrety zdalnych” w kategorii klas IV-VI i VII-VIII. W pierwszej z nich było 9 różnych klasyfikacji, a w drugiej 10. Ponadto rozdano też w obu kategoriach wyróżnienia.

Rywalizacja w konkursie polegała na udokumentowaniu czasu nauki zdalnej dla przyszłych pokoleń, które będą kiedyś o tym na pewno usłyszą. Oceniano kreatywność, pomysłowość i oryginalność. Większość nadesłanych prac przedstawiała dużą liczbę obowiązków, samotność, bałagan i niepokój. To świadczy o tym, że uczniowie niechętnie uczestniczyli w zajęciach online i bardziej wolą naukę stacjonarną.

Pokazano również za pomocą tych prac rodzinę i zwierzęta domowe, którymi uczniowie się opiekują na co dzień. Do komisji konkursu dotarły też fotografie w stylu dzieł artystycznych.

Najlepiej w konkursie fotograficznym spisał się Szymon Sęk i Zofia Mizera. Oboje to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Bełchatowie.

Konkurs „Sekrety zdalnych” odbył się pod patronatem starosty bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr, prezydent Bełchatowa Marioli Czechowskiej i wójta gminy Bełchatów Konrada Koca. Starosta wręczyła zwycięzcom w ostatnim czasie symboliczne Grand Prix.

Oto lista nagrodzonych i wyróżnionych z podziałem na kategorie w konkursie pn. „Sekrety zdalnych”:

Klasy IV-VI:

Wyróżenienia:

Klasy VII-VIII:

Grand Prix (powiat bełchatowski): Zofia Mizera (Szkoła Podstawowa nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Bełchatowie)

Najlepsza praca konkursowa w mieście Bełchatów: Krzysztof Woźniak (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)

Najlepsza praca konkursowa w gminie Bełchatów: Julia Kuligowska (Szkoła Podstawowa im. Alfonsa Brandta w Kurnosie Drugim)

Kategoria „kompozycja”: Szymon Kaczyński (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)

Kategoria „kolor”: Natalia Gryś (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)

Kategoria „scenografia”: Weronika Sztanka (Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Zelowie)

Kategoria „emocje”: Magdalena Sobaniec (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)

Kategoria „reportaż”: Izabela Kralka (Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Łękińsku)

Kategoria „grafika”: Jakub Wojtyczka (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie)

Kategoria „open”:

Nagroda jurora:

Wyróżenienia:

Przeczytaj także: