piątek, 14 czerwca 2024

Podsumowanie policyjnej akcji prędkość. 25 mandatów i 3 utracone prawa jazdy

Udostępnij

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie poinformowali o efektach akcji prędkość przeprowadzonej na drogach powiatu bełchatowskiego. Blisko połowa zatrzymanych otrzymała mandaty za przekroczenie dozwolonej prędkości, a kilku odważnym kierowcom tymczasowo zabrano uprawnienia.

Działania kontrolne pod hasłem akcji „Prędkość” funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie przeprowadzili we wtorek, 9 marca na terenie powiatowych dróg. Policjanci głównie skupiali uwagę na kierowcach, którzy łamali przepisy związane z ograniczeniem prędkości.

Stróże prawa oprócz pomiaru prędkości za pomocą ręcznych mierników badali także stan trzeźwości oraz sprawdzali stan techniczny, wyposażenie pojazdów i potrzebne dokumenty.

W trakcie akcji prędkość kontroli poddano 50 osób. Z tego grona 25 kierowców otrzymało mandaty za zbyt szybką jazdę. Ponadto mundurowi zatrzymali 3 prawa jazdy za jazdę w terenie zabudowanym z prędkością ponad 100 km/h.

– Pamiętajmy o zachowaniu zdrowego rozsądku i stosowaniu się do przepisów prawa, nie tylko w trakcie policyjnych działań, ale każdego dnia. Unikniemy wówczas nieprzyjemnych konsekwencji prawnych, a przede wszystkim zyskamy bezpieczeństwo na drodze – przypomina KPP w Bełchatowie.

Pierwszym, którzy o 51 km/h przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym, był mieszkaniec powiatu sieradzkiego. 30-latek został zatrzymany w miejscowości Dubie.

Chwilę potem w tym samym miejscu kolejny mieszkaniec powiatu sieradzkiego wpadł w ręce policjantów. Tym razem kierowca fiata jechał nieco szybciej, bo 108 km/h.

Trzecią osobą, której mundurowi zatrzymali prawo jazdy, był 33-latek poruszający się pojazdem marki BMW. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał o 52 km/h za dużo.

Przeczytaj także:

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Hello world ! e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Przeciwwskazania do tlenoterapii hiperbarycznej.