Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie poinformowali o efektach akcji prędkość przeprowadzonej na drogach powiatu bełchatowskiego. Blisko połowa zatrzymanych otrzymała mandaty za przekroczenie dozwolonej prędkości, a kilku odważnym kierowcom tymczasowo zabrano uprawnienia.

Działania kontrolne pod hasłem akcji „Prędkość” funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie przeprowadzili we wtorek, 9 marca na terenie powiatowych dróg. Policjanci głównie skupiali uwagę na kierowcach, którzy łamali przepisy związane z ograniczeniem prędkości.

Stróże prawa oprócz pomiaru prędkości za pomocą ręcznych mierników badali także stan trzeźwości oraz sprawdzali stan techniczny, wyposażenie pojazdów i potrzebne dokumenty.

W trakcie akcji prędkość kontroli poddano 50 osób. Z tego grona 25 kierowców otrzymało mandaty za zbyt szybką jazdę. Ponadto mundurowi zatrzymali 3 prawa jazdy za jazdę w terenie zabudowanym z prędkością ponad 100 km/h.

– Pamiętajmy o zachowaniu zdrowego rozsądku i stosowaniu się do przepisów prawa, nie tylko w trakcie policyjnych działań, ale każdego dnia. Unikniemy wówczas nieprzyjemnych konsekwencji prawnych, a przede wszystkim zyskamy bezpieczeństwo na drodze – przypomina KPP w Bełchatowie.

Pierwszym, którzy o 51 km/h przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym, był mieszkaniec powiatu sieradzkiego. 30-latek został zatrzymany w miejscowości Dubie.

Chwilę potem w tym samym miejscu kolejny mieszkaniec powiatu sieradzkiego wpadł w ręce policjantów. Tym razem kierowca fiata jechał nieco szybciej, bo 108 km/h.

Trzecią osobą, której mundurowi zatrzymali prawo jazdy, był 33-latek poruszający się pojazdem marki BMW. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał o 52 km/h za dużo.

Przeczytaj także:

Czołowe zderzenie w Kurnosie Drugim (ZDJĘCIA)
Pijany bełchatowianin zdemolował pojazd