piątek, 21 czerwca 2024

Podsłuch w Urzędzie Gminy w Szczercowie. Zawiadomiono prokuraturę

Udostępnij

Znaleziono podsłuch w Urzędzie Gminy w Szczercowie, koło Bełchatowa. Władze zawiadomiły prokuraturę i zleciły przeszukanie całego budynku pod kątem ewentualnych dodatkowych rejestratorów lub podobnych urządzeń.

Podsłuch w Urzędzie Gminy w Szczercowie

Urządzenie rejestrujące rozmowy znaleziono w dniu sesji rady gminy. Zostało ukryte w doniczce z kwiatem na klatce schodowej, gdzie zazwyczaj gromadzą się pracownicy urzędu i radni. Miejsce służby za palarnię papierosów, dlatego często są tam poruszane istotne kwestie w nieoficjalnych rozmowach. Taką wiedzę musiała mieć także osoba, która umieściła w tym miejscu rejestrator rozmów.

Władze gminy powiadomiły prokuraturę, ponieważ już wcześniej pojawiały się informacje o możliwym podsłuchiwaniu rozmów radnych i pracowników, jednak nie było na to dowodów.

Nie wiadomo od jak dawna i kogo podsłuchała osoba, która zainicjowała to przestępcze działanie. Zamierzamy przeprowadzić inspekcję wszystkich pomieszczeń w poszukiwaniu podsłuchów czy sprzętu nagrywającego – informują władze Urzędu Gminy w Szczercowie.

Złożono w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P