wtorek, 23 lipca 2024

Nowe budynki sądów w Łodzi, Sieradzu i Bełchatowie. Inwestycje zapowiedział wiceminister sprawiedliwości

Udostępnij

Wiceminister sprawiedliwości zapowiedział nowe budynki sądów w trzech miastach – Łodzi, Sieradzu i Bełchatowie. Inwestycja zakłada także wybudowanie nowej siedziby dla wydziału ksiąg wieczystych. Na te projekty, które mają usprawnić działania wymiaru sprawiedliwości w Łodzi i regionie łódzkim, resort chce przeznaczyć w najbliższych latach 1,2 miliarda złotych.

Nowe budynki sądów w Łódzkiem

Inwestycje zapowiedział  w środę (28 lutego) w Łodzi wiceminister sprawiedliwości Arkadiusz Myrcha.

Nowe budynki sądów pozwolą na sprawniejsze funkcjonowanie jednostek wymiaru sprawiedliwości. To również nowa jakość dla korzystających z usług tych instytucji. Budynki będą wyposażone w najnowsze rozwiązania architektoniczne i będą przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – mówi wiceminister sprawiedliwości.

Nowa siedziba Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia oraz Wydziału Ksiąg Wieczystych dla Sądu Rejonowego w Brzezinach, Pabianicach i Zgierzu powstanie przy ulicy Wojska Polskiego 180. Ta inwestycja będzie kosztowa 122 miliony złotych. Budynek częściowo już powstał, ma być gotowy do końca 2026 roku.

Z kolei aż na 421 milionów złotych oszacowano budowę nowej siedziby dla Sądu Rejonowego dla Łodzi-Bałut i Polesia oraz Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia. Jeszcze w marcu planowane jest wyłonienie wykonawcy inwestycji. Docelowo to będzie jeden budynek, w którym mieścić się będą trzy jednostki. Placówka powstanie przy placu Hallera 1F i ma być oddana do użytku w 2027 roku.

Ostatnią inwestycją, którą zapowiedział w Łodzi wiceminister sprawiedliwości, jest budowa nowej siedziby Sądu Rejonowego dla Łodzi-Widzewa przy ul. 6 Sierpnia 69. Koszt to ponad 250 milionów złotych, a sąd ma zacząć działać w nowym miejscu w 2028 roku.

 

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P