Piotrkowska pierwszą ulicą w Łodzi z koszami do segregacji śmieci

Piotrkowska pierwszą ulicą w Łodzi z koszami do segregacji śmieci

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zapowiedziała szeroki program proekologiczny. Piotrkowska w Łodzi będzie pierwszą ulicą, na którą trafią kosze do segregacji śmieci.

Z początkiem przyszłego roku od ulicy Piotrkowskiej rozpocznie się segregowanie śmieci w przestrzeniach publicznych. Zwykłe kosze na odpady zmieszane zostaną zastąpione na te selektywne. Do osobnych koszy będziemy wrzucać plastik, szkło, papier, bio i odpady mieszane.

Piotrkowska w Łodzi będzie pierwsza, ale z czasem miasto chce postawić kosze do segregacji w pozostałych częściach miasta.

Wszyscy wiemy, że ulica Piotrkowska to nasza wizytówka i duma. Od lat konsekwentnie przywracamy jej świetność: wykonaliśmy jej gruntowny remont i animujemy na niej życie kulturalne. Ulica Piotrkowska może być nie tylko wizytówką miasta, ale także jego ekologicznej przemiany. zapowiada HANNA ZDANOWSKA, prezydent Łodzi

Ekologiczne propozycje dostały też lokale na Piotrkowskiej. Niektóre już zrezygnowały z plastikowych opakowań na wynos i plastikowych słomek.

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.