piątek, 21 czerwca 2024

Pijany kierowca w Bełchatowie uciekał policjantom

Udostępnij

22-latek nie zatrzymał się do policyjnej kontroli przy ulicy Czaplinieckiej, więc funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg. Mężczyzna uciekał renault laguną w stronę wyjazdu z Bełchatowa. Policjanci nie odpuszczali.

Pijany kierowca bez prawa jazdy

Po kilku minutach rozpędzone renault było już za granicami miasta. Kierowca nie zamierzał się zatrzymać. Policjanci ścigali go dalej. Przejechali przez Domiechowice i udało się go utrzymać dopiero w Emilinie. Tutaj 22-latek porzuciła samochód i próbował ukryć się przed policjantami.

Po chwili mężczyzna został zatrzymany. Sprawdzono jego trzeźwość i dokumenty. Wtedy okazało się, że nie ma prawa jazdy i jest kompletnie pijany. Urządzenie pomiarowe wskazało w organizmie zatrzymanego 22-latka ponad 1,5 promila alkoholu

Nawet 5 lat więzienia

Młody, pijany kierowca został przewieziony do policyjnej izby zatrzymań w Komendzie Powiatowej Policji w Bełchatowie. Tutaj usłyszał zarzuty:

  • kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości,
  • prowadzenia pojazdu bez wymaganych uprawnień,
  • niezatrzymania się do kontroli drogowej.

Pijanemu kierowcy w związku z postawionymi mu zarzutami grozi kara nawet 5 lat więzienia. Obligatoryjnie też nie będzie mógł w najbliższych latach choćby starać się o wyrobienie prawa jazdy, a sąd może zakazać mu prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet dożywotnio.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P