wtorek, 23 lipca 2024

Energetyczna zbiórka krwi energetyków. PGE zachęca do dzielenia się najcenniejszym darem

Udostępnij

Energetyczna zbiórka krwi potrwa do końca wakacji. Pracownicy PGE Dystrybucji krew mogą oddawać w dowolnym punkcie krwiodawstwa w w kraju. Do wykorzystania są również specjalne krwiobusy. Wszystko po to, by uzupełnić minimalne zapasy krwi w wojewódzkich bankach krwi.

Przed nami okres wakacji, w czasie którego dochodzi do większej liczby wypadków niż zwykle. W tym czasie krwi staje się czynnikiem częstokroć decydującym o życiu. PGE Dystrybucja po raz kolejny ogłasza akcję zbiórki krwi wśród pracowników pn. „Krew nie woda, nie bądź obojętny”. Liczymy, że jak zwykle pracownicy nie zawiodą i zechcę pomóc bezinteresownie drugiemu człowiekowi.

PGE Dystrybucja S.A.

Każda kropla krwi jest na wagę złota. Pracownicy stacji krwiodawstwa apelują, by każdy, kto może, podzielił się tym życiodajnym płynem, którego nie można zastąpić żadnym syntetycznym ani półsyntetycznym płynem.

Energetyczna zbiórka krwi energetyków

Krew może oddać każdy dorosły pod warunkiem, że nie przyjmuje na stałe leków i jest obecnie zdrowy. Przeszkód jest zaledwie kilka, a wśród nich są przewlekłe schorzenia i przebyte najpoważniejsze choroby zakaźne. Każdy krwiodawca może liczyć na przywileje, w których jest m.in. prawo do korzystania z usług medycznych poza kolejnością.

Do stacji krwiodawstwa trzeba przyjść po lekkim śniadaniu, wypijając też dużą ilość płynów. Po oddaniu krwi dostajemy czekolady, napój i… dzień wolny w pracy.

W trakcie edycji zimowo-wiosennej akcji energetycznej zbiórki krwi, pracownicy PGE Dystrybucja oddali łącznie 38 litrów krwi i osocza.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P