czwartek, 23 maja 2024

Pijany kierowca autobusu. Przewoził dzieci do szkoły. Opiekun też pijany

Udostępnij

Pijany kierowca autobusu przewoził dzieci do szkoły, gdy został zatrzymany przez policjantów drogówki. W trakcie kontroli okazało się, że pod wpływem alkoholu jest także opiekun dzieci. Mężczyzna odpowie za podjęcie pracy w stanie nietrzeźwości, za co może grozić kara aresztu lub grzywny, a także dyscyplinarne zwolnienie.

Pijany kierowca autobusu

Policja w Kutnie prowadzi działania, które mają poprawić bezpieczeństwo uczniów przewożonych do i ze szkół. Mundurowi podczas kontroli sprawdzają między innymi stan techniczny pojazdów, uprawnienia kierowców oraz ich stan trzeźwości.

Podczas policyjnej akcji skontrolowano autobus szkolny, który dojeżdżał do jednej ze szkół w powiecie kutnowskim.

Badanie trzeźwości 60-latka wykazało, że w jego organizmie jest prawie promil alkoholu. Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości, co zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 60-latek straci teraz prawo jazdy i odpowie przed sądem. mówi EDYTA MACHNIK z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Okazało się, że także 63-letni opiekun dzieci, który również jechał autobusem, miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie może grozić kara aresztu lub grzywny, a także dyscyplinarne zwolnienie.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości