Pijany kierowca autobusu. Przewoził dzieci do szkoły. Opiekun też pijany

Pijany kierowca autobusu. Przewoził dzieci do szkoły. Opiekun też pijany

Pijany kierowca autobusu przewoził dzieci do szkoły, gdy został zatrzymany przez policjantów drogówki. W trakcie kontroli okazało się, że pod wpływem alkoholu jest także opiekun dzieci. Mężczyzna odpowie za podjęcie pracy w stanie nietrzeźwości, za co może grozić kara aresztu lub grzywny, a także dyscyplinarne zwolnienie.

Pijany kierowca autobusu

Policja w Kutnie prowadzi działania, które mają poprawić bezpieczeństwo uczniów przewożonych do i ze szkół. Mundurowi podczas kontroli sprawdzają między innymi stan techniczny pojazdów, uprawnienia kierowców oraz ich stan trzeźwości.

Podczas policyjnej akcji skontrolowano autobus szkolny, który dojeżdżał do jednej ze szkół w powiecie kutnowskim.

Badanie trzeźwości 60-latka wykazało, że w jego organizmie jest prawie promil alkoholu. Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości, co zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 60-latek straci teraz prawo jazdy i odpowie przed sądem. mówi EDYTA MACHNIK z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Okazało się, że także 63-letni opiekun dzieci, który również jechał autobusem, miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie może grozić kara aresztu lub grzywny, a także dyscyplinarne zwolnienie.

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.