wtorek, 23 lipca 2024

Pijany kierowca prowadził miejski autobus

Udostępnij

We wtorek około godziny 21 policjanci z łowickiej drogówki zatrzymali na ulicy Czajki w Łowiczu pijanego kierowcę miejskiego autobusu. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mężczyźnie kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Przypadkowy świadek powiadomił policję

Na numer alarmowy zadzwonił przypadkowy świadek zdarzenia. Przekazał informację o tym, że kierowca jednego z miejskich autobusów może być pijany.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu wysłał na miejsce zgłoszenia patrol drogówki. Policjanci rozpoczęli poszukiwania autobusu opisanego przez świadka, jadąc po trasie jego przejazdu zgodnej z rozkładem jazdy tej linii.

Pijany kierowca autobusu miejskiego to 56-latek

Policjanci z drogówki zauważyli kilka minut po godzinie 21 poszukiwany pojazd na ulicy Wiejskiej. Autobus marki Solaris zatrzymali do kontroli na ulicy Czajki w Łowiczu.

Autobusem miejskim kierował kompletnie pijany 56-letni mieszkaniec Łowicza, który – w chwili zatrzymania – przewoził jednego pasażera. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1 promil alkoholu w organizmie kierowcy.

Zakład komunikacji przysłał na miejsce innego kierowcę, któremu przekazano autobus. 56-latek stracił już uprawnienia do kierowania, co uniemożliwi mu dalszą pracę w zawodzie kierowcy.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P