piątek, 14 czerwca 2024

Pijani agresorzy wymusili pieniądze od niepełnoletnich chłopców

Udostępnij

Agresorzy, którzy w centrum Bełchatowa zaczepili dwóch młodych mężczyzn zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy policji. W momencie aresztowania obaj podejrzani byli pod wpływem alkoholu, a młodszy z nich zachowywał się agresywnie wobec mundurowych. Ostatecznie za kradzież zuchwałą w wysokości 10 złotych i nadgorliwość wobec dwóch niepełnoletnich chłopców mężczyznom grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Na razie zostali oni objęcie dozorem policyjnym.

Dorośli agresorzy ukradli nieletnim 10 złotych

W niedzielę, 28 marca około godziny 19:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie otrzymał zgłoszenie na temat zdarzenia, które miało miejsce nieopodal komisariatu, a dokładnie w centrum miasta przy ulicy Kwiatowej w Bełchatowie w okolicach przystanku autobusowego.

Osoba zgłaszająca relacjonowała, że agresorzy zaatakowali niepełnoletniego chłopca, a następnie zabrali mu pieniądze i uciekli. Dyżurny natychmiast wysłał na wskazane miejsce patrol policji, który ustalił, że zgłaszającą jest mama pokrzywdzonego chłopca.

Niepełnoletni bełchatowianin zaniepokojony przebiegiem sytuacji opowiedział o tym co się wydarzyło. Z relacji młodego człowieka wynikało, że szedł ulicą Kwiatową wraz z kolegą, a w okolicach przystanku autobusowego zaczepili ich dwaj agresorzy, którzy wymuszali na młodych osobach papierosy i z każdą chwilą byli coraz bardziej nieobliczalni.

35-latek i 58-latek zaczęli krzyczeć, wymachiwać rękami, które były zaciśnięte w pięści oraz byli bardzo pobudzeni. To spowodowało, że młody człowiek poczuł się jeszcze bardziej zagrożony, wyjął z plecaka 10 złotych i dał dwóm mężczyznom, którzy uciekli z miejsca zdarzenia.

Mundurowi ustalili wygląd sprawców, którzy zostali zatrzymani jeszcze na tej samej ulicy. Byli to dwaj bełchatowianie dobrze znani funkcjonariuszom policji. Obaj byli wcześniej notowani. Agresorzy w momencie zatrzymania byli pijani, a 35-latek był szczególnie nadpobudliwy i agresywny wobec policjantów.

Za kradzież zuchwałą obaj dorośli mężczyźni mogą otrzymać kary do 8 lat pozbawienia wolności. Co ciekawe zatrzymany 35-latek widniał już w policyjnej bazie danych, co wskazywało na to, że miał już na koncie różnego rodzaju problemy, a za ten czyn będzie odpowiadać w warunkach recydywy, czyli może otrzymać surowszy wyrok. Obaj agresorzy zostali objęci policyjnym dozorem.

Na stronie www.belchatow.policja.gov.pl można na bieżąco śledzić informacje napływające z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie o których również informujemy na naszym portalu.

Przeczytaj także:

Hodowca marihuany wpadł w trakcie domowej awantury

Narkotykowa nowość w Bełchatowie. 35-latek w rękach policji

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Hello world ! e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Jak wygląda komora hiperbaryczna ?. Surowce do produkcji suplementów diety.