niedziela, 21 lipca 2024

Pies znalazł 14 tysięcy złotych w gotówce. Ares powstrzymał przemyt pieniędzy

Udostępnij

Ten przemyt pieniędzy mógłby się udać, gdyby nie Ares. Służby pies łódzkiej KAS wykrył w sortowni przesyłkę, w której znajdowało się 14 tysięcy złotych w gotówce. Ares to jeden z trzech psów służbowych łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej. Jest wyszkolony do wykrywania pieniędzy i tytoniu. Jego największe osiągnięcie to wskazanie ukrycia kontrabandy, w której było ponad pół miliona złotych.

Udaremniony przemyt pieniędzy

Nadawcy przesyłki wydawało się, że jeśli schowa banknoty w worek foliowy i kartonowe pudełko, to paczka dotrze bezpiecznie do odbiorcy. Nic bardziej mylnego. Ares to pies wyszkolony do wykrywania właśnie takich przesyłek. Tym razem wykrył paczkę, w której znajdowało się 14 tysięcy złotych w gotówce. Paczkę wykryto w sortowni paczek.

Gotówkę zabezpieczono w magazynie depozytowym Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego do dalszego postępowania z uwagi na podejrzenie dochodu z nieujawnionych źródeł – przekazała Agnieszka Majchrzak, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.

Pies znalazł 14 tysięcy złotych w gotówce. Ares powstrzymał przemyt pieniędzy

To kolejny sukces Aresa. Wcześniej udaremnił przemyt pieniędzy o znacznie większej wartości, bo ponad 500 tysięcy złotych.

KAS jest administracją, która wspiera uczciwych przedsiębiorców a jej działania mają na celu walkę z nieuczciwą konkurencją.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P