Pieniądze na budowę dróg dojazdowych do pól. Gminy dostały 16 mln zł

Pieniądze na budowę dróg dojazdowych do pól. Gminy dostały 16 mln zł

Pieniądze na budowę dróg do gruntów rolnych dostanie 128 samorządów w Łódzkiem. Zarząd Województwa Łódzkiego przeznaczył na te inwestycje ponad 16 milionów złotych. Samorządy zmodernizują z tej dotacji drogi, które zazwyczaj służą nie tylko rolnikom, ale też innym mieszkańcom w dojeździe do pracy, szkoły czy miasta.

Pieniądze na budowę dróg gminnych

Marszałek łódzki przyznaje, że zainteresowanie dotacją na budowę dróg gminnych było bardzo duże. Wnioski złożyło 128 samorządów i wszystkie przeszły pozytywną weryfikację.

Poprawi to nie tylko komfort jazdy, ale przede wszystkim nasze bezpieczeństwo. Wyremontujemy drogę, po której do tej pory nie dało się jeździć. Mieszkańcy musieli korzystać z objazdu drogą krajową łączącą Poznań z Warszawą. A wiadomo, jaki tam jest ruch. Już nie będą musieli ryzykować. mówi JÓZEF IGNASZEWSKI, wójt gminy Bedlno

Z kolei burmistrz Krośniewic już zapowiada, że wyremontuje drogi w miejscowościach: Szubina, Iwiczna i Pomorzany.

Pieniądze na budowę dróg gminnych w Łódzkiem to w sumie 16 mln 358 tys. zł. Będą to inwestycje obejmujące roboty drogowe na długości do 1,5 km, na całej szerokości jezdni razem z innymi koniecznymi robotami typu budowa wjazdów czy oczyszczenie rowów.

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.