piątek, 21 czerwca 2024

Pieniądze na budowę dróg dojazdowych do pól. Gminy dostały 16 mln zł

Udostępnij

Pieniądze na budowę dróg do gruntów rolnych dostanie 128 samorządów w Łódzkiem. Zarząd Województwa Łódzkiego przeznaczył na te inwestycje ponad 16 milionów złotych. Samorządy zmodernizują z tej dotacji drogi, które zazwyczaj służą nie tylko rolnikom, ale też innym mieszkańcom w dojeździe do pracy, szkoły czy miasta.

Pieniądze na budowę dróg gminnych

Marszałek łódzki przyznaje, że zainteresowanie dotacją na budowę dróg gminnych było bardzo duże. Wnioski złożyło 128 samorządów i wszystkie przeszły pozytywną weryfikację.

Poprawi to nie tylko komfort jazdy, ale przede wszystkim nasze bezpieczeństwo. Wyremontujemy drogę, po której do tej pory nie dało się jeździć. Mieszkańcy musieli korzystać z objazdu drogą krajową łączącą Poznań z Warszawą. A wiadomo, jaki tam jest ruch. Już nie będą musieli ryzykować. mówi JÓZEF IGNASZEWSKI, wójt gminy Bedlno

Z kolei burmistrz Krośniewic już zapowiada, że wyremontuje drogi w miejscowościach: Szubina, Iwiczna i Pomorzany.

Pieniądze na budowę dróg gminnych w Łódzkiem to w sumie 16 mln 358 tys. zł. Będą to inwestycje obejmujące roboty drogowe na długości do 1,5 km, na całej szerokości jezdni razem z innymi koniecznymi robotami typu budowa wjazdów czy oczyszczenie rowów.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P