piątek, 14 czerwca 2024

Parking w Tomaszowie Mazowieckim przy dworcu PKP. Minister zapowiada budowę ponad 100 parkingów

Udostępnij

Budowę ponad 100 parkingów zapowiedział dziś (20 maja) w Tomaszowie Mazowieckim Dariusz Klimczak, minister infrastruktury. Parking w Tomaszowie Mazowieckim przy dworcu ma mieć 88 miejsc. Te inwestycje mają zwiększyć liczbę pasażerów pociągów.

Parking w Tomaszowie Mazowieckim

Liczba samochodów na drogach rośnie, ale nie liczba parkingów dla nich w miastach. Ministerstwo Infrastruktury zapowiada budowę ponad 100 parkingów przy dworcach PKP. Mają one zachęcić do częstszych podróży pociągiem. Mówił o tym w Tomaszowie Mazowieckim minister Dariusz Klimczak.

Codziennie zatrzymują się tu 44 pociągi, z tego dworca korzysta około tysiąca pasażerów. Dziś mamy tu zaledwie kilkanaście miejsc parkingowych i wiele osób podróżujących koleją z Tomaszowa Mazowieckiego musi szukać miejsca dla swojego samochodu na dziko, parkować na chodniku i na trawie. Dlatego ten parking jest bardzo potrzebny i długo wyczekiwany – mówił Dariusz Klimczak, minister infrastruktury.

Parking w tomaszowie mazowieckim przy dworcu
Ministerstwo Infrastruktury

W pierwszym etapie inwestycji parking w Tomaszowie Mazowieckim przy dworcu ma mieć 88 miejsc, w tym 4 dla osób z niepełnosprawnościami. Koszty inwestycji to 1,5 miliona złotych. Pieniądze pochodzą z rządowego programu budowy i moderacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025.

Czytaj też: Trenuj z wojskiem w Łódzkiem. Szkolenia w jednostkach w Zgierzu i Tomaszowie Mazowieckim

Dziś ministerstwo, miasto, PKP SA i PKP PLK podpisali umowę. Takie porozumienie było konieczne, by PKP PLK, które będą realizować inwestycję, mogły budować na terenie dworca, który należy z kolei do PKP SA.

Parking w tomaszowie mazowieckim przy dworcu
Ministerstwo Infrastruktury

Przedstawiciel urzędu miasta z kolei zadeklarował, że będzie odpowiednio zarządzać i utrzymywać parking.

Władze miasta długo zabiegały o powstanie parkingu. Z dworca korzystają nie tylko mieszkańcy miasta, ale całego powiatu oraz turyści – powiedział Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

Nowe parkingi przy dworcach

Nowy parking w Tomaszowie Mazowieckim ma być bezpłatny, a jego wybudowanie zaplanowano do końca przyszłego roku. To jedna z ponad 100 inwestycji tego typu w kraju, które planuje Ministerstwo Infrastruktury.

Czytaj też: Dopłaty do przydomowych wiatraków. Rząd ogłosi program „Moja elektrownia wiatrowa”

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

O nas e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Hiperbaria : komórki macierzyste jak to działa ?. Produkcja kontraktowa ioc.