piątek, 14 czerwca 2024

Ostrzeżenie RCB: Burze i intensywny deszcz w 10 województwach

Udostępnij

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało komunikat ostrzegający przed burzami oraz intensywnymi opadami deszczu i gradu. Ostrzeżenie RCB dotyczy 10 województw, w tym łódzkiego. Meteorolodzy z IMGW przewidują, że burza w Łodzi i regionie może wystąpić około godziny 13. Groźniejszy przebieg może mieć w powiecie kutnowskim, że wyprowadzono 2. stopień zagrożenia. Pogoda jest jednak bardzo dynamiczna.

Ostrzeżenie RCB dla Łódzkiego

SMS o treści: Uwaga! Dziś (26.05) lokalnie możliwe burze oraz intensywne opady deszczu i gradu. Jeśli możesz, zostań w domu. Unikaj otwartych przestrzeni – otrzymali mieszkańcy 10 województwa w kraju, w tym województwa łódzkiego.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami. Ostrzeżenie wyższego stopnia obowiązuje w 10 województwach, w tym w części województwa łódzkiego, a dokładnie w powiecie kutnowskim. Tam prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 35 mm do 55 mm, opady gradu oraz porywy wiatru do 80 km/h. Najgroźniejsze zjawiska będą występowały punktowo. Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk określono na 70 procent.

W pozostałej części województwa łódzkiego obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia. Burza w Łodzi i okolicznych powiatach może mieć słabszy przebieg. Burzom miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Lokalnie może wystąpić grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk określono na 80 procent.

Ostrzeżenie RCB i IMGW przewidują warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Alerty obowiązują od godziny 13 i do 22.

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Uncategorized e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Przeciwwskazania do tlenoterapii hiperbarycznej. Ekologia w produkcji suplementów.