piątek, 21 czerwca 2024

Ostrzeżenie IMGW. Burze z gradem w Łodzi i kilku powiatach

Udostępnij

Ostrzeżenie IMGW o burzach z gradem dla Łodzi i kilku powiatów w województwie. Niebezpieczne zjawiska mogą występować od południa 13 lipca nawet do wieczora.

Meteorolodzy ostrzegają mieszkańców regionu przed niebezpiecznymi zjawiskami. Burze pierwszego stopnia z lokalnymi opadami gradu mogą wystąpić w Łodzi i powiatach poza poddębickim, kutnowskim, zgierskim, łęczyckim i łowickim. Ostrzeżenie IMGW obejmuje południową część województwa łódzkiego.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 do 20 mm, a lokalnie nawet do 30 mm. Porywy wiatru mogą osiągać 60 km/h. Miejscami grad, silniejsze opady przewiduje się w powiatach: skierniewickim, tomaszowskim, rawskim i opoczyńskim.

Pogoda w niedzielę, 14 lipca

W Łódzkiem w dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, po południu na zachodzie regionu możliwe burze. Temperatura maksymalna od 21°C do 23°C. Wiatr słaby, północny. Podczas burz wiatr porywisty.

W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 8°C do 10°C. Wiatr słaby, północno-zachodni.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P