środa, 22 maja 2024

Opóźnienia PKP po awarii systemu w Łodzi. Pociągi odjeżdżają nawet godzinę po czasie

Udostępnij

Awaria systemu na stacji Łódź Widzew spowodowała duże opóźnienia PKP. Niektóre pociągi zostały odwołane, wprowadzono autobusową komunikację zastępczą, a inne składy jadą z opóźnieniem nawet ponad 80 minut.Trwa naprawianie awarii systemu.

Opóźnienia PKP

W niedzielę (7 kwietnia) około godziny 4 rano stanęły pociągi na stacji Łódź Widzew. Powodem utrudnień w podróżowaniu koleją jest awaria systemu sterowania ruchem. Problem jest o tyle poważny, że doszło do niej na stacji, która odpowiada za kluczowe połączenia, między innymi z Warszawą.

Tunel średnicowy w Łodzi. Budują przystanek Koziny

Wprowadzono zmiany w kursowaniu pociągów. Z powodu awarii niektóre pociągi zostały odwołane, a w ich miejsce pasażerom zapewniono autobusową komunikację zastępczą. Odwołano pociąg 99963 relacji Łódź Widzew – Zgierz oraz pociąg 99918 relacji Zgierz – Łódź, a także pociag 11515 relacji Skierniewice – Łódź Fabryczna. Uruchomiono autobusową komunikację zastępczą na trasie Łódź Widzew – Skierniewice. Autobus będzie jeździł na trasie do odwołania.

Awaria spowodowała także duże opóźnienia PKP. Pociągi w kierunku stacji Łowicz i Kutno, są uruchamiane z opóźnieniami nawet ponad 60 minut ze stacji Łódź Kaliska.

Tunel pod torami na Hetmańskiej i wiadukt na Malowniczej. Miasto szykuje dwie inwestycje

Aktualizacja: PKP PLK poinformowały, że awaria została usunięta i ruch pociągów powoli się stabilizuje.

Komentarze Facebook

Spis treści

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości