Nawet 10 lat więzienia grozi mężczyźnie, który okradł zmarłego. Pracownik firmy zajmującej się przewozem zwłok kilkakrotne włamanie się na konto bankowe zmarłego.

Okradł zmarłego i płacił jego kartą

Łódzka policja została wezwana do jednego z mieszkań w centrum Łodzi. Z treści zgłoszenia wynikało, że w lokalu najprawdopodobniej doszło do zgonu starszego mężczyzny. Syn zmarłego, nie mogąc skontaktować się z ojcem, przyjechał do jego domu. Ponieważ mieszkanie było zamknięte, mężczyzna wykorzystał drabinę pożyczoną od sąsiadów i zajrzał do środka przez okno. Widząc na fotelu ojca, który nie dawał oznak życia, mężczyzna wezwał policję i straż pożarną.

Po dostaniu się do mieszkania, lekarz pogotowia stwierdził zgon mężczyzny z przyczyn naturalnych. Wezwano firmę zajmującą się transportem zwłok. Po zabraniu ciała i wyjściu z mieszkania osób postronnych, syn zmarłego zorientował się, że zaginął portfel z kartą bankomatową należący do jego ojca.

W ciągu kolejnych dni mężczyzna uzyskał dokumentację z banku, z której wynikało, że przy użyciu karty zmarłego wykonano 11 transakcji płatności bezgotówkowej w różnych dyskontach spożywczych na terenie Łodzi. mówi kom. MARCIN FIEDUKOWICZ z łódzkiej policji

Podejrzewanym był 44-latek, który odbierał zwłoki. Podczas rozmowy z policjantami mężczyzna przyznał się, że wykorzystując chwilę nieuwagi domowników przywłaszczył sobie kartę zmarłego. Następnie – wiedząc, że zostanie ona zablokowana – wykonał z jej użyciem zakupów na łączną kwotę ok. 600 zł.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży karty kredytowej i 11 krotnego włamania na konto bankowe zmarłego. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.