czwartek, 20 czerwca 2024

Ojciec i syn wyłudzili pół miliona zł na aukcjach internetowych. Sprzedawali towary, ale ich nie wysyłali

Udostępnij

Dwaj oszuści internetowi wpadli w ręce łódzkich policjantów zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości. Sprawcy wystawiali na sprzedaż głównie meble, materace i artykuły pościelowe. Mimo wpłat, towar nie docierał do klientów. W ten sposób mężczyźni oszukali 1.399 osób na łączną kwotę ponad 499 tysięcy złotych.

Nielegalny biznes ojca i syna

Oszuści internetowi to mężczyźni w wieku 42 i 65 lat – ojciec i syn. Firmę prowadzili na Górnej w Łodzi. Policjanci we wtorek (16 lipca) przeszukali siedzibę i potwierdzili swoje ustalenia w sprawie nielegalnego procederu. Okazało się, że żaden z zamówionych na aukcji internetowej towarów nie został wysłany. Mimo że klienci przelewali na konto odpowiednią sumę pieniędzy.

Funkcjonariusze po zatrzymaniu podejrzanych zabezpieczyli m.in. dokumentację księgową oraz sprzęt komputerowy. Prokurator przesłuchał mężczyzn i przedstawił im zarzuty, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Klienci nie stracili

Wobec oszustów zastosowano dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Śledczy starają się również o istotne w tym przypadku zabezpieczenie majątkowe.

Stratni klienci otrzymali od portalu zwrot poniesionych strat w ramach specjalnego programu ochrony kupujących.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P
Uncategorized e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Content calendar creation. Polski producent suplementów diety – jakość i ekologia.