środa, 22 maja 2024

Ograniczenia w Sieradzu wracają. Wykryto nowe ognisko koronawirusa

Udostępnij

Po wykryciu nowego dużego ogniska koronawirusa ograniczenia w Sieradzu wracają. Sztab kryzysowy zdecydował o zamknięciu placów zabaw i plenerowych siłowni, nie wznawianiu działalności centrum kultury, zmienionych zasadach pracy urzędu miasta i rozwożeniu posiłków dla seniorów.

Ograniczenia w Sieradzu

W ostatnich dniach w sieradzkim szpitalu wojewódzkim stwierdzono 80 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. To 45 pacjentów i 35 pracowników placówki z kilku oddziałów. Większość z nich przechodzi zakażenie bezobjawowo. Pacjenci trafili do szpitala jednoimiennego w Zgierzu oraz do szpitala zakaźnego w Łodzi.

W placówce zamknięto trzy oddziały – nefrologii, diabetologii i kardiologii, a sztab kryzysowy zdecydował, że ograniczenia w Sieradzu wracają.

Zdecydowano m.in. o ponownym zamknięciu od wtorku (9 czerwca) placów zabaw i siłowni plenerowych. Ze względów bezpieczeństwa niedostępna będzie również siłownia w MOSiR. Natomiast obiekty sportowe, takie jak stadion i boiska zewnętrze nadal będą otwarte dla mieszkańców.

Swojej działalności nie wznowi także Sieradzkie Centrum Kultury.

Poinformowano, że zasady pracy zmieni także urząd miasta. Nadal realizowane są wszystkie usługi, lecz do Biura Obsługi Klienta mogą wejść maksymalnie dwie osoby. Została też wydzielona oddzielna strefa dla Urzędu Stanu Cywilnego.

Zobowiązałem MOPS oraz Straż Miejską do działań na rzecz najbardziej narażanych na skutki COVID-19. Do podopiecznych MOPS i seniorów będą rozwożone posiłki, by ograniczyć konieczność wychodzenia z domu. mówi PAWEŁ OSIEWAŁA, prezydent Sieradza

Seniorzy muszą także poczekać na otwarcie Domu Dziennego Pobytu oraz Klubu Seniora, które miały wznowić działalność w tym tygodniu.

Konieczne noszenie maseczek

Sztab kryzysowy zdecydował, że przedszkola pozostaną otwarte. Sytuacja w nich ma być codziennie monitorowana i decyzje będą podejmowane na bieżąco.

Prezydent miasta zaapelował o stosowanie się do obowiązujących zaleceń sanitarnych, m.in. zasłaniania ust i nosa również na otwartej przestrzeni, noszenia rękawiczek, dezynfekcji rąk, zachowania dystansu społecznego oraz ograniczenie wychodzenia z domu do niezbędnego minimum.

W Sieradzu działa także samochodowy punkt do poboru próbek do badań na obecność Covid-19.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości