sobota, 2 marca 2024

Dłużnicy odpracowali 2 mln zł zaległości czynszowych i dostali pracę

Udostępnij

Osoby wynajmujące mieszkania komunalne od miasta odpracowały 2 miliony złotych długów czynszowych. Część byłych dłużników nie tylko oddała w ten sposób swoje zaległości w opłatach za lokal, ale przy okazji dostała pracę w miejscu odpracowywania swojego długu. Jak na przykład Jacek Musiejuk.

Odpracowanie długu w Łodzi: 15 zł za godzinę pracy

Program odpracowania zadłużenia czynszowego wprowadzono uchwałą rady miejskiej we wrześniu 2015 roku. Od tego czasu wnioski o odpracowanie długu w Łodzi złożyło w sumie ponad 700 osób. Część z nich już odpracowała swoje zaległości, a część nadal pracuje. Inni zaś mają wskazane miejsca pracy, do których mogą się zgłosić.

Zadłużenie czynoszowe w wysokości 2 mln zł odpracowało dokładnie 440 łodzian, z czego 121 osób spłaciło dzięki temu wszystkie swoje zobowiązania mieszkaniowe. Jacek Musiejuk nie tylko spłacił kilkanaście tysięcy złotych długu za czynsz w gminnym lokalu, ale i zdobył pracę.

Jak to było z długiem? Straciłem pracę. Pojawiły się zaległości w płatnościach za czynsz. Nie zastanawiałem się ani chwili, gdy pojawiała się możliwość odpracowania zaległości. Dziś kwestię długów mam już za sobą. Rachunki płacę na czas. Jestem w trakcie odzyskiwania prawa do wynajmu mieszkania komunalnego. I dostałem pracę w szkole. Jestem tu taką „złotą rączką”.JACEK MUSIEJUK, łodzianin

Małgorzata Tomaszewska, dyrektorka szkoły podstawowej nr 112, w której Musiejuk dostał pracę, przyznaje, że nie jest to pierwsza osoba, którą ona zatrudniła po odpracowaniu długów. Pracę dostało tak 10 osób, m.in. szkolna woźna.

Chwalę sobie tych pracowników. MAŁGORZATA TOMASZEWSKA

Zadłużenie odpracować można prawie we wszystkich miejskich jednostkach i spółkach, np. w: ZOO, ŁZUK, szkołach, schronisku czy teatrach. Można pracować tyle godzin, ile się zadeklaruje, w miejscu najbliższym miejsca zamieszkania. Odpracowywać dług można popołudniami, wieczorami (teatry) czy w weekendy (instytucje kultury czy schronisko dla zwierząt). Godzina pracy wyceniana jest na 15 złotych.

Odpracowanie długu w Łodzi można skonsultować w dziale windykacji ZLM przy al. Kościuszki 47 lub w najbliższym Rejonie Obsługi Najemców.

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości