czwartek, 29 lutego 2024

Light Move Festival 2019. Co będzie się działo?

Udostępnij

Znamy datę dziewiątej edycji Light Move Festival w Łodzi. Najbardziej kolorowy festiwal w Polsce zaczaruje w ostatni weekend września, czyli od 27 do 29. Ubiegłoroczny festiwal odwiedziło około 700 tysięcy osób, a uczestnicy mogli zwiedzać instalacje i mappingi na trasie liczącej 15 kilometrów.

Light Move Festival 2019. Co będzie się działo?

Wiadomo już także, że tematem przewodnim najbliższej edycji jest „Przestrzeń”. Twórcy festiwalowych instalacji i mappingów w swoich pracach odniosą się do miejsca ich prezentacji, które stanie się nie tylko tłem dla dzieła sztuki, ale też jego integralną częścią.

Przestrzeń tworzy nieskończone możliwości kreacji artystycznej. W przestrzeni istniejemy, ale też przestrzeń pozwala nam poznawać świat. Może również stać się fantastyczną inspiracją dla naszych działań. Artyści festiwalowi odmienią przekazane im do pracy twórczej miejsca, scalając światłem swoje myśli z otoczeniem. BEATA KONIECZNIAK, Kreator Light Move Festival

Light Move Festival jest największym festiwalem światła w Polsce i jednym z największych w Europie. W tym roku będzie odbywał się w godzinach: od 19 do północy. Program festiwalowy tradycyjnie wypełniony będzie iluminacjami na budynkach, mappingami 2D/3D czy instalacjami świetlnymi. Nie bzabraknie również wystaw, happeningów, przystanków muzycznych oraz innych wydarzeń towarzyszących.

Szczegółowy program Light Move Festial 2019 jeszcze nie powstał, ponieważ 15 marca zakończył się nabór projektów, które zostaną przedstawione podczas wydarzenia. Trwa wybór najlepszych prac.

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości