niedziela, 19 maja 2024

Nowe mieszkania komunalne w Łodzi. Miasto wybuduje blok na Bałutach

Udostępnij

Urzędnicy zapowiadają nowe mieszkania komunalne w Łodzi. Na Bałutach zostanie wybudowany blok z około 30 nowymi lokalami na wynajem „za atrakcyjną stawkę”. Inwestycja ma zostać sfinansowana z funduszy zewnętrznych.

Mieszkania komunalne w Łodzi

Zbyt mała liczba mieszkań komunalnych w centrum województwa łódzkiego to bolączka tego miasta od lat. UMŁ co jakiś czas zapowiada nowe mieszkania komunalne w Łodzi, ale tych nadal jest za mało. Tym razem plany zwiększenia tego zasobu dotyczą budowy bloku przy ulicy Młynarskiej 20, czyli na łódzkich Bałutach.

Cisza wyborcza podczas wyborów 2024. Zasady, kary za złamanie ciszy wyborczej

Miasto planuje w bloku 28 mieszkań komunalnych na wynajem. Każdy lokal o powierzchni 20 metrów kwadratowych. Stawka czynszu to 12,50 zł za metr kwadratowy.

Mieszkania komunalne w łodzi, młynarska

Inwestycja ma już pozwolenie na budowę, złożony został wniosek o dofinansowanie tej inwestycji do Banku Gospodarstwa Krajowego. Budowa nowego bloku z mieszkaniami komunalnymi to koszt około 14 milionów złotych, z czego miasto dołoży 3 mln, resztę ma pokryć dotacja z BGK.

Podobne inwestycje miasto zapowiedziało także w innych dzielnicach Łodzi – m.in. przy ulicach Spornej, Śląskiej i Pabianickiej.

52 nowe mieszkania w Łodzi. Biurowiec ZUS przekształcony w blok komunalny

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości