Nowe drogi rowerowe na osiedlu Mania

Nowe drogi rowerowe na osiedlu Mania

Na osiedlu Mania powstaną nowe drogi rowerowe w Łodzi, które zamkną projekt siatki rowerowych połączeń. Projekt ma stworzyć kompleksowy układ dla rowerzystów, połączyć wybudowane odcinki i zapewnić wygodne połączenie Teofilowa i Złotna, ze Zdrowiem, Manufakturą i centrum miasta. Łącznie powstanie prawie 2 km dróg rowerowych.

Nowe drogi rowerowe w Łodzi

Wybudowane kilka lat temu drogi rowerowe na Unii Lubelskiej i Srebrzyńskiej zostały już uzupełnione o drogi rowerowe na ul. Biegunowej i Solec. Dodatkowo w ubiegłym roku wybudowano mostek dla rowerzystów nad rzeką Bałutką, na dawnym przyczółku mostu tramwajowego.

Nowe drogi rowerowe w Łodzi powstaną na ul. Siewnej od Krakowskiej do Borowej. Połączą się z mostkiem nad rzeką i pozwolą na wjazd w osiedle przy ul. Owsianej.

Dalej droga zostanie poprowadzona wzdłuż ulicy Borowej, aby połączyć się z istniejącą drogą przy ul. Solec i dalej przy ul. Drewnowskiej. To ułatwi rowerzystom dotarcie do Manufaktury i placu Wolności.

Droga rowerowa powstanie również na ul. Wieczność. Połączy tym samym ul. Siewną z rowerową infrastrukturą na ul. Solec i Srebrzyńskiej. Tutaj natomiast stworzy dojazd do ul. Zielonej, gdzie drogami rowerowymi można dojechać do centrum miasta.

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *