Na osiedlu Mania powstaną nowe drogi rowerowe w Łodzi, które zamkną projekt siatki rowerowych połączeń. Projekt ma stworzyć kompleksowy układ dla rowerzystów, połączyć wybudowane odcinki i zapewnić wygodne połączenie Teofilowa i Złotna, ze Zdrowiem, Manufakturą i centrum miasta. Łącznie powstanie prawie 2 km dróg rowerowych.

Nowe drogi rowerowe w Łodzi

Wybudowane kilka lat temu drogi rowerowe na Unii Lubelskiej i Srebrzyńskiej zostały już uzupełnione o drogi rowerowe na ul. Biegunowej i Solec. Dodatkowo w ubiegłym roku wybudowano mostek dla rowerzystów nad rzeką Bałutką, na dawnym przyczółku mostu tramwajowego.

Nowe drogi rowerowe w Łodzi powstaną na ul. Siewnej od Krakowskiej do Borowej. Połączą się z mostkiem nad rzeką i pozwolą na wjazd w osiedle przy ul. Owsianej.

Dalej droga zostanie poprowadzona wzdłuż ulicy Borowej, aby połączyć się z istniejącą drogą przy ul. Solec i dalej przy ul. Drewnowskiej. To ułatwi rowerzystom dotarcie do Manufaktury i placu Wolności.

Droga rowerowa powstanie również na ul. Wieczność. Połączy tym samym ul. Siewną z rowerową infrastrukturą na ul. Solec i Srebrzyńskiej. Tutaj natomiast stworzy dojazd do ul. Zielonej, gdzie drogami rowerowymi można dojechać do centrum miasta.