piątek, 14 czerwca 2024

Niebezpieczny front nad Polską. Burza w Łodzi i regionie. Wydano 2. stopień ostrzeżenia

Udostępnij

Pogoda dziś może przynieść wiele szkód. W niemal całej Polsce już obowiązuje 2. stopień ostrzeżenia, które wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Burza w Łodzi i regionie prognozowana jest od godzin południowych. Co więcej, na przeważającym obszarze kraju w sobotę, 1 czerwca, warunki biometeorologiczne będą niekorzystne, a to oznacza gorsze samopoczucie.

Pogoda w sobotę, 1 czerwca

Podczas tego drugiego długiego majowego weekendu Polska jest pod wpływem płytkiego i rozległego niżu z ośrodkami nad Morzem Północnym i Norweskim. Od zachodu Polski stopniowo nasuwa się chłodny front atmosferyczny.

Na wschodzie utrzymuje się ciepło i wilgotna masa powietrza, nad zachód kraju napływa chłodniejsze powietrze polarne morskie. Prognozowany jest powolny spadek ciśnienia.
W najbliższych dniach chwile ze słońcem będą występować głównie w godzinach porannych, po południu w wielu regionach nastąpi wzrost zachmurzenia do dużego, aż do wystąpienia opadów deszczu i burz. Taki scenariusz powtarzać się będzie niemal codziennie.

Deszcz i burze w Łódzkiem

W sobotę, 1 czerwca, meteorolodzy prognozują w dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu i burzami z gradem. Suma opadów podczas burz do 35 mm, lokalnie do 50 mm. Temperatura maksymalna od 22 do 24°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, na ogół południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy, z soboty na niedzielę (1-2 czerwca) zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko okresami – zwłaszcza początkowo – duże z przelotnymi opadami deszczu oraz lokalnymi burzami z gradem. Suma opadów w czasie burz do 10 mm, lokalnie do 20 mm. Temperatura minimalna od 13 do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.


Czytaj też: Łódzkie: Nieprawidłowości w zarządzaniu nieruchomościami Skarbu Państwa. Budowali bloki bez wiedzy burmistrza


Niedziela, 2 czerwca, nie będzie znacznie różnić się od poprzednich dni. W województwie łódzkim przewiduje się przelotne opady deszczu i miejscami burze z gradem. Suma opadów w czasie burz do 20 mm, lokalnie do 35 mm. Temperatura maksymalna od 20 do 22°C. W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Mogą również wystąpić przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 13 do 14°C.

Burza w Łodzi i regionie

Już rano w sobotę, 1 czerwca, meteorolodzy z IMGW wydali ostrzeżenie pierwszego i drugiego stopnia przed burzami dla niemal całego kraju, z wyjątkiem Wybrzeża. Większe zagrożenie wystąpieniem niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych, czyli 2. stopień ostrzeżenia, dotyczy województw:

  • kujawsko-pomorskiego,
  • śląskiego,
  • lubuskiego,
  • prawie całego województwa łódzkiego i wielkopolskiego,
  • części województwa warmińsko-mazurskiego,
  • dolnośląskiego,
  • opolskiego,
  • mazowieckiego,
  • świętokrzyskiego,
  • małopolskiego.

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza możliwość wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu mogą ograniczyć prowadzenie działalności. Należy spodziewać się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu – ostrzega IMGW.


Czytaj też: Susza rolnicza w Łódzkiem. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa ostrzega


Burza w Łodzi i regionie prognozowana jest od godzin południowych. Niebezpieczne zjawiska mogą występować do godziny 23. Meteorolodzy zapowiadają burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 35 do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie może spaść także grad. W województwie łódzkim ostrzeżenie drugiego stopnia obejmuje niemal cały region, poza jednym powiatem – wieruszowskim. Tam front burzowy może mieć mniejszą siłę – obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Burza w łodzi i regionie 1 03 24Taka pogoda w kraju oznacza niekorzystne warunki biometeorologiczne, przed którymi także ostrzega IMGW. W najbliższych godzinach możemy odczuwać spadek energii, osobom reagującym na zmiany w pogodzie, może doskwierać ból głowy.


Aktualne informacje pogodowe dostępne w specjalnej zakładce: PROGNOZA POGODY

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

What do aliquam sed fringilla e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Bóle głowy a tlenoterapia hiperbaryczna. Technologie w produkcji suplementów.