niedziela, 21 lipca 2024

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Zatrzymali go 2 dni później

Udostępnij

W niedzielę czerwca mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli policyjnej w centrum Łodzi. Pościg się nie udał, ale… policjanci zatrzymali go 2 dni później.

Kilkugodzinny pościg za mężczyzną

W niedzielę 16 czerwca około godziny 7 rano policjanci z łódzkiej drogówki próbowali zatrzymać na ulicy Smugowej samochód marki Renault. Siedzący za kierownicą mężczyzna zwolnił, a gdy mijał policjantów, gwałtownie przyspieszył. Policjanci ruszyli w pości.

W jego trakcie ścigany popełnił wiele różnych wykroczeń, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

sierż. sztab. Maksymilian Jasiak, Komenda Miejska Policji w Łodzi

Mężczyzna w pewnym momencie skręcił na zamknięte osiedle przy ulicy Telefonicznej. Tutaj porzucił samochód i uciekał dalej pieszo w stronę rodzinnych ogródków działkowych1Nie zatrzymał się do kontroli, nie ucieknie przed odpowiedzialnością. Policjanci z drogówki oraz z oddziałów prewencji przez kilka godzin szukali mężczyzny, przeszukując okoliczne tereny.

Nie zatrzymał się do kontroli ze strachu

Równocześnie policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi próbowali ustalić tożsamość mężczyzny. Zabezpieczono ślady kryminalistyczne w porzuconym samochodzie. Funkcjonariusze przeglądali zapisy monitoringu miejskiego sprawdzali policyjne bazy danych. W końcu udało się wytypować mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli w centrum Łodzi.

Kiedy 18 czerwca 2024 roku kryminalni zatrzymali 46-latka nie krył on zdziwienia. Swoje zachowanie tłumaczył strachem przed kontrolą, ponieważ nie ma prawa jazdy.

sierż. sztab. Maksymilian Jasiak, Komenda Miejska Policji w Łodzi

Zatrzymany 46-letni mężczyzna usłyszał zarzut za to, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Grozi mu za to kara nawet 5 lat więzienia. Odpowie też za prowadzeni samochodu bez uprawnień.

Dodatkowo zostaną przeanalizowane przez policjantów drogówki wszystkie wykroczenia, jakie popełnił w trakcie ucieczki przed radiowozem. Również za nie mężczyzna odpowie przed sądem.

W niedzielę czerwca mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli policyjnej w centrum łodzi. Pościg się nie udał, ale... Policjanci zatrzymali go 2 dni później.  
Policja Łódź
Przypisy
Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P