czwartek, 23 maja 2024

Neon „Łódź Fabryczna” nie zostanie w Łodzi. Wywiozą go do… Warszawy

Udostępnij

Neon „Łódź Fabryczna” jednak nie zostanie w Łodzi. PKP, czyli właściciel napisu, rozważa przekazanie go do Muzeum Neonów w Warszawie. Władze Łodzi miały kilka pomysłów na zagospodarowanie neonu, ale jak na razie, żaden nie został zrealizowany.

Łódzki neon w Warszawie

Jednym z planów było zamontowanie charakterystycznego napisu na nowym dworcu Łódź Fabryczna, ale nic z tego nie wyszło. Później pojawił się pomysł umieszczenia go na Traugutta i jeszcze kilka innych koncepcji.

Żadna nie doczekała się realizacji, a neon, tuż po zdemontowaniu go w 2011 roku, trafił do budynku PKP przy Wydawniczej, gdzie czeka na swojego drugie życie.

A to może mu dać Muzeum Neonu w Warszawie. PKP, jak podał portal transport-publiczny.pl, ma nawet prowadzić już w tej sprawie rozmowy.

Z naszych informacji wynika, że zlecona została wycena historycznego neonu. Po jej uzyskaniu potrzebna będzie jeszcze zgoda zarządu PKP SA na przekazanie neonu do muzeum.

mówi w rozmowie z portalem ALEKSANDRA RUDZIŃSKA-RDZANEK z biura prasowego PKP

Neon Łódź Fabryczna

Charakterystyczny napis przez kilkadziesiąt lat świecił nad wejściem na dworzec od strony ulicy Kilińskiego. W ostatnich latach jego działania, kondycja neonu nie była najlepsza. Nie wszystkie litery świeciły, a gdy zapadła decyzja o przebudowie dworca, nikt neonu już nie naprawiał.

Ostatecznie, zdemontowano go w połowie grudnia 2011 roku. Tuż przed wyburzeniem starego dworca.


Lodz fabryczna neon
Jednym z pomysłów było umieszczeniu neonu na ulicy Traugutta.
Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości