czwartek, 20 czerwca 2024

Nabór do przedszkola i szkoły w Łodzi. Od kiedy, jaki harmonogram?

Udostępnij

Urząd Miasta Łodzi ogłosił harmonogram składania wniosków o przyjęcie do łódzkich placówek edukacyjnych na najbliższych rok szkolny. Nabór do przedszkola w Łodzi rozpocznie się 2 kwietnia, szkoły podstawowej – w maju, a ponadpodstawowej – pod koniec kwietnia.

Nabór do przedszkola i szkoły w Łodzi

Znany jest już harmonogram naboru do łódzkich placówek edukacyjnych. Rodzice będą mieli dwa tygodnie od 2 kwietnia na złożenie odpowiednich dokumentów do przedszkola, a rodzice starszych dzieci – 3 tygodnie od 6 maja. Dokumenty można składać wyłącznie drogą elektroniczną.

W tym roku postanowiliśmy ogłosić terminy wszystkich naborów do łódzkich placówek edukacyjnych wcześniej, ponieważ widzimy, że rodzice już się tym interesują. Oczywiście, przed każdą zbliżającą się rekrutacją będziemy podawać szczegółowe informacje na jej temat. Zależy nam na tym, żeby rodzice byli gotowi na ten gorący, wiosenny okres – mówi Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Miasta Łodzi.

Jak będzie wyglądać rekrutacja? Procedura nie odbiega od tej z lat poprzednich. Kluczową rolę będzie odgrywać liczba uzyskanych punktów. Podczas rekrutacji istotne będzie to, czy dziecko jest zaszczepione, a jego rodzice płacą podatki w Łodzi. Nabór do przedszkoli w Łodzi potrwa dwa tygodnie, a wyniki rekrutacji rodzice i dzieci poznają 8 maja. Później muszą potwierdzić chęć rejestracji swojego dziecka. Ostateczne listy przyjętych osób przedszkola opublikują 24 maja.

Rekrutacja do szkół podstawowych w Łodzi

Po naborze do przedszkola, rozpocznie się nabór do szkoły podstawowej w Łodzi. Rodzice dzieci, które pójdą we wrześniu do pierwszej klasy, będą składać zgłoszenia (w przypadku szkół rejonowych) i wnioski (w przypadku szkół poza obwodem) w elektronicznym systemie naboru. Mają na to czas od 6 do 31 maja. Listy zakwalifikowanych kandydatów zostaną opublikowane 14 czerwca. Ostatecznie, pierwszoklasiści dowiedzą się czy zostali przyjęci do wymarzonej szkoły – 25 czerwca.

Natomiast, rekrutacja do szkół ponadpodstawowych rozpocznie się 22 kwietnia. Na złożenie odpowiedniego wniosku w systemie elektronicznym kandydaci mają czas do 21 maja. Mogą ubiegać się o przyjęcie do tylu placówek, do ilu chcą. Listy przyjętych zostaną opublikowane 15 lipca, a te ostateczne – 19 lipca.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P
Social media e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Contact – branding factory.