wtorek, 23 lipca 2024

Mural od Owsiaka dla łódzkich studentów

Udostępnij

Mural-akademik-lodz3
Mural-akademik-lodz
Mural-akademik-lodz2

Jurek Owsiak w niecodzienny i raczej niespotykany sposób postanowił podziękować łodzianom za udział w styczniowym 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ścianie łódzkiego akademika Uniwersytetu Łódzkiego powstaje mural zaprojektowany właśnie przez samego Owsiaka.

Mural dla łódzkich studentów od Owsiaka

Powstanie muralu wcale nie było tak oczywiste, jak może się wydawać. Malowidło jest efektem wygranej w konkursie dla sztabów na najlepsze podziękowanie za zaangażowanie w finał WOŚP. Pomysłodawczynią utworzenia muralu jest studentka Michalina Kaczmarek, która podczas finału brała udział w akcji utworzenia w Manufakturze wielkiego serca z monet. Dzięki temu zebrano ponad 70 tysięcy złotych.

Pomysł wpadł mi do głowy bardzo spontanicznie i od razu wysłaliśmy zgłoszenie. Pomyślałam za co lubię Łódź i to była pierwsza myśl. W natłoku zadań ze względu na zbliżający się finał nie przypuszczałam, że uda nam się wygrać. MICHALINA KACZMAREK

I udało. Łódzki sztab wygrał, a efekty już możemy oglądać. Owsiak zaprojektował wielobarwny mural z dwoma glanami i wielkim napisem “Wędruj”. Jeśli tylko pogoda dopisze, mural zostanie odsłonięty do końca marca.

Mural Jurka Owsiaka dla łódzkiego sztabu WOŚP

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P