czwartek, 23 maja 2024

Mural na 100-lecie polskiej policji odsłonięty w Zgierzu

Udostępnij

Policja-mural6
Mural-policja8
Mural-policja7
Mural-policja
Mural-policja2
Mural-policja3

Przy Komendzie Powiatowej Policji w Zgierzu w środę (7 sierpnia) odsłonięto mural na 100-lecie policji. Podczas uroczystości odznaczono policjantów i zorganizowano piknik dla mieszkańców.

Najlepsi policjanci

Mural na 100-lecie policji powstał na ścianie przy komendzie policji przy ulicy Długiej w Zgierzu. Dla samych funkcjonariuszy to przedsięwzięcie było wyrazem wierności policyjnej służbie i hołdem wobec tych, którzy poświęcili swoje życie służąc krajowi i obywatelom.

Podczas zbiórki wręczono awanse na wyższe stopnie służbowe, a także rozstrzygnięto konkurs na najlepszych policjantów. Tytuł Policjanta Roku Służby Kryminalnej zdobyła st. sierż. Iwona Hofman – funkcjonariuszka wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zgierskiej komendy. A tytuł Policjanta Roku Służby Prewencyjnej zdobył sierż. Daniel Witkowski, który na co dzień pełni swoje obowiązki w ogniwie prewencji komisariatu policji w Strykowie.

Pracownikiem Policji 2019 Roku została Urszula Krajewska, która pracuje w Zespole Ewidencji i Rozliczeń Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu od 42 lat.

100 lat polskiej policji

Podczas uroczystości rozstrzygnięto także plebiscyt na imię dla psa adoptowanego przez aleksandrowskich policjantów.

Jednocześnie odbył się niebieski piknik dla mieszkańców. Mieszkańcy mogli zobaczyć m.in. stanowisko daktyloskopijne czy robota wykorzystywanego przy ładunkach wybuchowych.

Policja Państwowa została powołana ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z 24 lipca 1919 roku.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości