piątek, 14 czerwca 2024

Internauci wybrali imię dla psa adoptowanego przez policjantów z Aleksandrowa

Udostępnij

Pies Aleks pilnuje komendy powiatowej w Aleksandrowie Łódzkim. Właśnie takie imię wybrali internauci dla kundelka adoptowanego przez tamtejszych policjantów. Pies jest z nimi od początku lipca, a adopcja przez mundurowych to pierwszy taki przypadek w polskiej policji.

Pies na komendzie

Czworonożny przyjaciel towarzyszył policjantom w uroczystości odsłonięcia muralu w Zgierzu na 100-lecie polskiej policji. Pies jest z nimi od miesiąca, kiedy policjanci adoptowali go ze schroniska „Psiakowo i spółka” pod Łowiczem.

Pies zamieszkał na podwórzu komendy w Aleksandrowie Łódzkim. Na dyżurce ma też swoje posłanie. Zawsze ma też kogoś, kto się nim opiekuje.

Nowy Aleks

Gdy policjanci adoptowali rudego kundelka, wabił się Peso. Ale mundurowi chcieli dać mu nowe imię i ogłosili konkurs. Propozycje napływały z całej Polski i było ich ponad 200.

Większością głosów internauci zdecydowali, że nowy towarzysz aleksandrowskich policjantów będzie nosił imię Aleks. To imię kojarzy się nie tylko ze służbą w policji, ale także z miejscowością, w której zamieszkał rudy kundelek. Od teraz z policjantami służby pies Aleks.

Policjanci adoptowali psa.  Zamieszkał na komendzie
Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

How artist can nulla vitae turpis vel. Bóle głowy a tlenoterapia hiperbaryczna.