środa, 22 maja 2024

50 mandatów i 3 zabrane prawa jazdy. Mundurowi prowadzili akcję „Prędkość”

Udostępnij

Bełchatowscy mundurowi kolejny raz prowadzili na drogach powiatu bełchatowskiego akcję pn.: „Prędkość”, która miała na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy poruszają się wbrew przepisom. W trakcie jednodniowej akcji wypisano 50 mandatów, a 3 kierujących straciło prawo jazdy.

Mundurowi w akcji „Prędkość”

Stróże prawa z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie w środę, 7 kwietnia przez cały dzień prowadzili działania kontrolne pn. „Prędkość” na terenie całego powiatu bełchatowskiego. Akcja miała wyłonić kierujących, którzy łamią przepisy drogowe, głównie przekraczając dozwoloną prędkość.

Mundurowi byli wyposażeni w ręczne urządzenia służące do pomiaru prędkości. Ponadto policjanci sprawdzali też stan trzeźwości zatrzymanych, stan techniczny pojazdu, wyposażenie, a także potrzebne do prowadzenia samochodu dokumenty.

Na 85 osób, które poddano rutynowej kontroli, aż 50 otrzymało mandaty za jazdę z niedozwoloną prędkością. Nie pomogły też akcje informacyjne i liczne apele o jazdę z dozwoloną prędkością w terenie zabudowanym. Trzech kierujących za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h straciło uprawnienia do kierowania pojazdami.

– Pamiętajmy, że konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą nie tylko sprawcy. W wielu przypadkach ofiarami tego typu zachowań są także inni uczestnicy ruchu drogowego. Apelujemy także o rozważną jazdę z prędkością dostosowaną do przepisów i warunków panujących na drodze ~ mundurowi z KPP w Bełchatowie

Rekordzista na finiszu policyjnej akcji pn. „Prędkość” poruszał się z prędkością 109 km/h pojazdem marki BMW.

Z kolei w miejscowości Wadlew 36-latka jechała pojazdem marki skoda z prędkością 105 km/h. Mieszkanka Piotrkowa Trybunalskiego otrzymała mandat karny i straciła prawo jazdy.

O sporym pechu mógł też mówić inny kierowca, który również w miejscowości Wadlew około godz. 16:00 przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h, czyli jechał 101 km/h, co dało stróżom prawa powód do ukarania go mandatem i zabraniem uprawnień do kierowania pojazdami.

Na stronie www.belchatow.policja.gov.pl można na bieżąco śledzić informacje napływające z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie o których również informujemy na naszym portalu.

Przeczytaj także:

Pijani agresorzy wymusili pieniądze od niepełnoletnich chłopców

Policyjna akcja prędkość na lokalnych drogach

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości