piątek, 21 czerwca 2024

Mniej bezdomnych w Łodzi? MOPS podsumował akcję liczenia bezdomnych w 2019

Udostępnij

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi od kilku lat przeprowadza liczenie bezdomnych, mieszkających na łódzkich ulicach czy placówkach dla bezdomnych. W tym roku akcja odbyła się w nocy z 13 na 14 stycznia. Podczas badania pracownikom MOPS-u udało się dotrzeć do 891 osób bezdomnych, które przebywały w tym czasie zarówno w różnego rodzaju placówkach jak i w okolicy.

W badanie zaangażowani byli nie tylko pracownicy MOPS-u w Łodzi, ale policjanci, strażnicy miejscy, druhowie OSP, ratownicy medyczni czy wolontariusze na co dzień pomagający bezdomnym.

Liczenie bezdomnych w Łodzi

Podczas tegorocznej akcji liczenia bezdomnych odszukano 258 osób bez dachu nad głową, które przebywały na ulicach, w opuszczonych budynkach czy wybudowanych przez siebie szałasach. Przeprowadzono monitoring aż 342 takich lokalizacji. W placówkach dla bezdomnych znajdowały się w tym czasie 633 osoby. Zdecydowaną większość stanowili mężczyźni.

Tegoroczne badanie wskazuje, że liczba bezdomnych w Łodzi w porównaniu do 2017 roku (liczenie bezdomnych odbywa się co dwa lata) zmniejszyła się o 145 osób. Dwa lata temu odnaleziono 1036 osób bez stałego miejsca zamieszkania, z czego ponad 200 osób przebywała miejscach, które z domem nie mają nic wspólnego.

0
BEZDONYCH W 2015 ROKU
0
BEZDOMNYCH W 2017 ROKU
0
BEZDOMNYCH W 2019 ROKU

Liczenie bezdomnych to nie jedyna akcja organizowana w Łodzi w celu pomocy tym osobom. Każdego roku w okresie mrozów na łódzkie ulice wyjeżdża specjalny autobus serwujący bezdomnym gorący posiłek. Od 1 stycznia do 15 marca oraz od 1 do 31 grudnia w miejscach gromadzenia się osób bezdomnych wolontariusze i osoby współpracujące z Towarzystwem Pomocy im. Świętego Alberta, wydają bezdomnym posiłki i odzież. W tym roku autobusem przewieziono 32 mężczyzn do schroniska przy ul. Nowe Sady 17 w Łodzi. Na taką pomoc miasto przeznaczyło w tym roku 59 tysięcy złotych. Tylko od stycznia o marca wydano bezdomnym prawie 200 gorących posiłków.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P