To kolejny sukces Adama Sławnikowskiego, ratownika medycznego z Łodzi. Na co dzień ratuje ludzkie życie, a po godzinach ciężko trenuje i odnosi sukcesy. Ogromne sukcesy, ponieważ z ostatnich mistrzostw świata na Ukrainie wrócił z tytułem wicemistrza świata.

Łódzki ratownik trenuje od około dwunastu lat. Podnoszenie ciężarów najpierw było odskocznią od trudnej i wymagającej pracy, a z czasem stało się pasją ratownika. Adam Sławnikowski startuje w mistrzostwach razem z drużyną Tytan Team, która ma już na swoim koncie m.in. tytuł drużynowych mistrzów świat federacji WPA.

Mistrzostwa Świata na Ukrainie z medalami

Ratownik z Łodzi został powołany do kadry narodowej na XXIX Mistrzostwa Świata WPA na Ukrainie w trójboju siłowym, martwym ciągu i wyciskaniu sztangi leżąc. To w tej ostatniej dziedzinie specjalizuje się Adam Sławnikowski. Wydarzenie odbyło się w Łucku od 16 do 19 maja.

Cała polska drużyna odniosła ogromne sukcesy – została m.in. drużynowym mistrzem świata w trójboju siłowym. Adam Sławnikowski zdobył tytuł wicemistrza świata w wyciskaniu sztangi w pozycji leżącej. Mistrzem świata został również Polak – Arkadiusz Hedorowicz.

Jedna odpowiedź

  1. Brawo Brawo !! 2gie miejsce z trzech startujacych to doskonaly wynik 😉