środa, 22 maja 2024

Ewakuacja mieszkańców DPS w Głownie. Kilkunastu zakażonych

Udostępnij

W nocy z czwartku na piątek przeprowadzono ewakuację mieszkańców DPS w Głownie. Późnym wieczorem w czwartek (23 kwietnia) do Starostwa Powiatowego w Zgierzu dotarły częściowe wyniki badań w kierunku koronawirusa. Okazało się, że co najmniej kilkunastu mieszkańców DPS w Głownie choruje na Covid-19. W tej sytuacji zapadła decyzja o natychmiastowej ewakuacji mieszkańców domu pomocy społecznej tych, którzy są w najgorszym stanie zdrowia.

DPS w Głownie ewakuowany

W czwartkowy wieczór (23 kwietnia) wyniki  badań mieszkańców DPS w Głownie potwierdziły zakażenie u 14 osób (12 pensjonariuszy i 2 pracowników). Zarząd kryzysowy w Starostwie Powiatowym w Zgierzu oczekuje na wyniki jeszcze 30 osób.

Późnym wieczorem w czwartek zapadła też decyzja o ewakuacji mieszkańców ośrodka. Pensjonariusze karetkami przewiezieni zostali do szpitala jednoimiennego w Zgierzu. W nocy przewieziono 10 pacjentów, którzy mieli wyraźne objawy choroby wywołanej koronawirusem.

Nie wszyscy maja objawy choroby

Pracownicy zarówno Starostwa Powiatowego jak i Urzędu Wojewódzkiego podkreślają, że do szpitala jednoimiennego w Zgierzu zostaną przetransportowani wszyscy, którzy będą wymagać hospitalizacji lub będą mieć objawy zakażenia koronawirusem.

Starostwo o działaniach związanych z zagrożeniem epidemiologicznym w DPS w Głownie informuje na bieżąco m.in. w mediach społecznościowych. Jak dotychczas wyglądał scenariusz walki z koronawirusem w ośrodku?

  • we wtorek (21 kwietnia) informacja o pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa u pensjonariusza DPS, który został hospitalizowany;
  • również we wtorek decyzją sanepidu Dom Pomocy Społecznej w Głownie został wyizolowany;
  • w środę rano (22 kwietnia) pobrano wymazy do badań pracownikom (także tym, którzy nie przebywają obecnie w placówce ale mieli z nią kontakt pracując na wcześniejszych zmianach) i mieszkańcom domu;
  • w czwartek późnym wieczorem (23 kwietnia) spływają wyniki i rozpoczyna się transport zakażonych do szpitala jednoimiennego w Zgierzu;
  • oczekiwanie na pozostałe wyniki, których w sumie w DPS w Głownie pobrano 65; nieznane pozostają wyniki badań 30 osób.
Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości