czwartek, 20 czerwca 2024

Miejskie baseny i kąpieliska wznawiają działalność. Z ograniczeniami

Udostępnij

Miejskie baseny i kąpieliska w Łodzi wznawiają działalność i będą ponownie otwarte i to wcześniej, niż rok temu. Łodzianie będą mogli korzystać z wodnych atrakcji, ale z pewnymi ograniczeniami. Na kąpieliskach będzie też więcej ratowników.

Miejskie baseny otwarte

W tym roku miejskie baseny i kąpieliska będą otwarte wcześniej, niż w latach ubiegłych. Od 10 czerwca będzie można kąpać się w Arturówku oraz na Stawach Stefańskiego i Stawach Jana.

Z kolei czwarty etap odmrażania sportu zakłada, że od 6 czerwca ponownie będą mogły być otwarte baseny. Pierwszą łódzką pływalnią udostępnioną mieszkańcom będzie Wodny Raj przy ulicy Wiernej Rzeki. Tam łodzianie będą mogli pojawić od 11 czerwca. Odkryte baseny przy ul. Sobolowej (Anilana) i ul. Głowackiego zostaną otwarte w późniejszym terminie.

Po otrzymaniu informacji o możliwości uruchomienia basenów rozpoczęliśmy napełnianie ich wodą. Do końca tygodnia ten etap powinien się zakończyć, a w pierwszej połowie następnego tygodnia zostaną pobrane próbki dla sanepidu. Później będziemy czekać na wyniki. Jeśli będą pozytywne, to będziemy mogli otworzyć te miejskie baseny. Zakładam, że będzie to około 20 czerwca.

mówi JOANNA SKRZYDLEWSKA, wiceprezydent Łodzi ds. sportu

Szczegóły dotyczące otwarcia i funkcjonowania miejskich kąpielisk i basenów będą zamieszczone na stronie MOSiR, a informacje dotyczące Aquparku Fala można zaleźć na stronie spółki.

Ograniczenia na basenach

Pandemia koronawirusa wymusiła nałożenie ograniczeń. Nowe obowiązki nałożono jednak przede wszystkim na właścicieli kąpielisk. Muszą zapewnić 2 metry odległości klientów od kasy,
dezynfekować kluczyki lub bransoletki oraz szafki po każdym kliencie. W poczekalniach nie może być ławek i krzesełek. A pracownicy muszą być wyposażeni w środki ochrony osobistej.

Dla klientów istotne są jednak obostrzenia dotyczące korzystania z basenów. Pływający muszą być w nich równomiernie rozmieszczeni, a w przypadku małych niecek i jacuzzi (gdy nie ma możliwości zachowania dystansu społecznego) zalecane jest korzystanie z nich pojedynczo lub w kilka osób wspólnie zamieszkujących.

Nadal obowiązkowe jest noszenie osłon ust i nosa przez klientów z wyłączeniem kąpieli i pływania w basenie (maseczka powinna być zdjęta i pozostawiona wraz z ubraniem w przebieralni, z której należy bezpośrednio udać się pod natrysk i poprzez brodzik przejść do basenu).

Ograniczenia dotyczą także saun. W tym samym czasie korzystać z nich może tylko połowa maksymalnej liczby osób, które mogą wejść do sauny.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P
We bring luxury & aesthetic to every social media strategy. Prognoza wzrostu rynku suplementów diety w formie.