niedziela, 19 maja 2024

Wniosek o odwołanie skarbnika województwa łódzkiego

Udostępnij

Marszałek łódzki Grzegorz Schreiber złożył we wtorek (25 czerwca) wniosek do sejmiku o odwołanie skarbnik województwa łódzkiego Jadwigi Kaweckiej. Skarbnik po 17 latach pracy w urzędzie odchodzi na emeryturę. Podczas obrad powołany zostanie nowy skarbnik.

Odznaka i odwołanie

Podczas wtorkowej sesji sejmiku Jadwiga Kawecka została odznaczona odznaką honorową za zasługi dla województwa łódzkiego. Wszyscy obecni na sesji radni byli za przyjęciem tego projektu uchwały. Kwiaty i odznakę Kawecka dostała jeszcze w trakcie obrad. Marszałek łódzki, tłumacząc swój wniosek o odwołanie skarbnik, wypowiedź skierował bezpośrednio do Kaweckiej.

Pani skarbnik, wytrzymała ze mną pani pół roku i za to bardzo dziękuję, ale mamy do czynienia z rzadką sytuacją. Rozumiem pani decyzję, rozumiem pani sytuację, dlatego składam propozycję przyjęcia uchwały odwołującej panią z funkcji skarbnika województwa łódzkiego. Robię to z łamiącym się głosem. GRZEGORZ SCHREIBER, marszałek woj. łódzkiego

Podziękowania Kaweckiej złożyli także wszyscy byli marszałkowie obecni na sesji i niektórzy radni. W tajnym głosowaniu w sprawie wniosku za odwołaniem skarbnika województwa łódzkiego 25 radnych opowiedziało się za, przeciw był jeden, wstrzymało się 4 radnych. Jadwiga Kawecka została odwołana ze stanowiska skarbnika województwa łódzkiego.

Marszałek łódzki zgłosił na stanowisko skarbnika Michała Miazka z departamentu finansów, pracownika Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi od 2003 roku.

17 lat w urzędzie

Jadwiga Kawecka skarbnikiem jest od 17 lat. Zastąpiła Teresę Radzikowską, odwołaną przez sejmik w 2002 roku. Wniosek o odwołanie Radzikowskiej złożył ówczesny marszałek Mieczysław Teodorczyk. Uzasadnieniem było m.in. naruszenie dyscypliny finansów publicznych i ustawy o rachunkowości. To jednak okazała się dyskusyjna sprawa.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości