wtorek, 21 maja 2024

Tegoroczna majówka w świetle drogowych statystyk. 1 wypadek, 2 rannych, 6 kolizji i 10 nietrzeźwych kierowców

Udostępnij

W powiecie bełchatowskim w długi weekend nie odnotowano większych zdarzeń drogowych

Majówka 2021 na drogach powiatu bełchatowskiego była dość spokojna. Tegoroczne działania policji rozpoczęto w piątek 30 kwietnia, a zakończono w poniedziałek 3 maja.

Przed rozpoczęciem długiego weekendu na terenie całej Polski policjanci ostrzegali przed zwiększonym natężeniem ruchu, a co za tym idzie przed większym niebezpieczeństwem na drogach mimo panującej pandemii COVID-19 i ograniczonej liczby wyjazdów

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie odnotowali jeden wypadek drogowy, w którym ranne były 2 osoby. Ponadto doszło do 6 kolizji drogowych, a z ruchu drogowego wyeliminowano 10 pijanych kierowców.

Stróże prawa skontrolowali 213 kierowców, a spośród nich 133 otrzymało mandaty karne, 33 zostało pouczonych, a w przypadku 28 kierujących skierowano wnioski o ukaranie do sądu.

– W czasach, w których króluje bezustanny pośpiech oraz nadmiar obowiązków zwolnijmy trochę, a na pewno z naszymi rodzinami dotrzemy do celu cało i zdrowo ~ apelują policjanci z KPP w Bełchatowie

Do głównych przyczyn zdarzeń drogowych zalicza się nieprawidłowe wyprzedzanie i przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu drogowego, nieodpowiedzialne zachowanie pieszych takie jak nagłe wejście na jezdnię czy przechodzenie przez nią w miejscach do tego niedozwolonych.

Mundurowi apelują, aby wyjeżdżać w drogę wcześniej wypoczętym i trzeźwym, zaplanować trasę biorąc pod uwagę warunki drogowe i pogodowe, robiąc częste przerwy w trakcie jazdy, dbając o to, aby wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci były przewożone w fotelikach do tego przeznaczonych, stosując się do poleceń stróży prawa, przestrzegając ograniczenia prędkości i zwiększając uwagę na motocyklistów, rowerzystów i pieszych.

Na stronie www.belchatow.policja.gov.pl można na bieżąco śledzić informacje napływające z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, o których również informujemy na naszym portalu.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości