czwartek, 23 maja 2024

LOTTO Triathlon Energy już 18 lipca

Udostępnij

Impreza sportowa pn.: „LOTTO Triathlon Energy” już szósty rok z rzędu zawita do Bełchatowa. To miasto ponownie będzie gościć na swoim terenie triathlonistów z całego kraju. Zawody zaplanowano na niedzielę, 18 lipca. Zapisy na te zawody już ruszyły, a więc warto się pospieszyć, aby już teraz zagwarantować sobie pewny udział w tej jakże prestiżowej imprezie. 

Wydarzenie, jakim jest „LOTTO Triathlon Energy”, po raz pierwszy odbyło się w Bełchatowie w 2016 roku. Od tej pory nieprzerwanie latem każdego roku triathloniści z całej Polski przyjeżdżają do centrum, aby zmagać się na trzech różnych dystansach w klasyfikacji indywidualnej, jak i drużynowej.

Rok temu mimo panującej pandemii koronawirusa udało się przeprowadzić te zawody w nieco odmiennej formule. Na starcie stanęło około 300 uczestników, a zmagania toczyły się tylko i wyłącznie indywidualnie na dwóch dystansach: 1/8 i 1/4 IronMan. Ze względów bezpieczeństwa nie zdecydowano się na organizację dystansu 1/2 IronMan oraz rywalizacji sztafetowej.

Wówczas na dystansie 1/8 IronMan triumfował Dorian Horsten z klubu Tri Talent Team Gdańsk z czasem 01:00:03. Dystans 1/4 IronMan to zwycięstwo Łukasza Kalaszczyńskiego z wynikiem 01:57,31. Co ciekawe był to jedyny zawodnik, który w tej kategorii uzyskał czas poniżej granicy dwóch godzin. Każdy uczestnik ubiegłorocznej edycji był szczególnie spragniony sportowej rywalizacji, ponieważ zawody w Bełchatowie były pierwszymi z cyklu LOTTO Triathlon Energy organizowanymi po wybuchu pandemii koronawirusa w Polsce i po kilkumiesięcznej przerwie od startów.

Więcej informacji o cyklu LOTTO Triathlon Energy można znaleźć na stronie triathlonenergy.pl.

Trasa LOTTO Triathlon Energy bez zmian

Bełchatów jest świetnym miejscem do organizacji tego rodzaju zmagań. Dlaczego? Wszystko za sprawą lokalizacji, która sprawia, że zawodnicy z różnych zakątków Polski mają do centrum podobną odległość i dobry dojazd. Ponadto organizatorzy uważają, że jest to sprawdzone miejsce do przeprowadzenia triathlonowej trasy.

Przypomnijmy, że w imprezie sportowej pn.: „LOTTO Triathlon Energy” walka toczy się na trzech dystansach indywidualnie jak i drużynowo.

1/8 IronMan:

  • 0,475 km pływania,
  • 22,5 km jazdy na rowerze,
  • 5,275 km biegu.

1/4 IronMan:

  • 0,95 km pływania,
  • 45 km jazdy na rowerze,
  • 10,55 km biegu.

1/2 IronMan:

  • 1,9 km pływania,
  • 90 km jazdy na rowerze,
  • 21,1 km biegu.

– Z uwagi na to, że w ubiegłym roku dystans 1/2 IronMan został odwołany wszystkie osoby, które nie skorzystały z opcji zmiany dystansu na 1/4 IronMan połączonego ze zwrotem w różnicy opłaty startowej znajdują się już na liście startowej dystansu 1/2 IronMan w tegorocznych zawodach LOTTO Triathlon Energy – czytamy na stronie współorganizatora tej imprezy, Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

https://www.facebook.com/TriathlonEnergy/posts/2566826180300453

Tegoroczna edycja LOTTO Triathlon Energy odbędzie się bez zmian w planie trasy. Zawodniczki i zawodnicy rywalizację rozpoczną w zbiorniku Słok k. Bełchatowa,  a po pokonaniu odpowiedniego dystansu wybiegną z wody do strefy zmian T1, gdzie jak najszybciej będą chcieli ruszyć na trasę rowerową. Ta będzie prowadzić w kierunku centrum Bełchatowa i w zależności od dystansu uczestnicy po przejechaniu wymaganej liczby kilometrów dotrą do strefy zmian T2, gdzie zostawią rowery i ruszą w ostatnim etapie na trasę biegową. Meta tradycyjnie będzie znajdować się na Placu Narutowicza, gdzie również nastąpi ceremonia wręczenia medali.

Po raz kolejny planuje się, że biuro zawodów będzie umiejscowione w hali Energia, gdzie odbędzie się m.in. odprawa techniczna dla triathlonistów oraz będą wydawane pakiety startowe.

Ponadto organizatorzy zapewniają dojazd zawodniczkom i zawodnikom z Bełchatowa na miejsce startu w okolicach zbiornika Słok.

Zmagania w centrum Polski są jednymi z pięciu w cyklu LOTTO Triathlon Energy 2021. Inauguracja tej imprezy planowana jest na 30 maja w Gniewinie. Później 13 czerwca zawody odbędą się w Starogardzie Gdańskim, po niespełna miesiącu 18 lipca „ludzie ze stali” spotkają się w Bełchatowie, 15 sierpnia przyjadą na imprezę do Chełmży, a wielki finał tegorocznego cyklu planowany jest na 29 sierpnia w Mrągowie.

Na stronie timerecords.pl istnieje już możliwość zapisania się do udziału w kolejnej edycji LOTTO Triathlon Energy na terenie Bełchatowa i okolic. Więcej informacji na temat tych zawodów można spodziewać się na kilka tygodni przed ich rozpoczęciem.

https://www.facebook.com/mcsbelchatow/posts/1880404562108268

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości