wtorek, 21 maja 2024

Konkurs dla dzieci na najbrzydszą marzannę

Udostępnij

Muzeum Regionalne w Bełchatowie organizuje konkurs dla dzieci na najbrzydszą marzannę. Kukły będą przyjmowane do środy, 17 marca do godz. 12. Wyjątkowo w tym roku ze względu na panującą pandemię koronawirusa nie będzie możliwa organizacja wspólnego korowodu wraz z uczestnikami konkursu.

Konkurs dla dzieci na najbrzydszą marzannę jest skierowany do trzech kategorii wiekowych. Pierwszą są grupy przedszkolaków do 5-latków, druga kategoria, to grupy 6-latków z placówek przedszkolnych oraz klasy 0 szkół podstawowych, a w trzeciej kategorii mogą się zgłaszać uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych.

Udział w tej zabawie mogą brać tylko dzieci z placówek przedszkolnych i szkolnych z terenu miasta Bełchatowa. Każda klasa może dostarczyć jedną marzannę, a prace mają być wykonywane zbiorowo.

Pracę należy oznaczyć odpowiednią nazwą i adresem przedszkola, szkoły, klasy lub grupy, trzeba również podać wiek uczestników, nazwisko opiekuna oraz telefon kontaktowy. Oddane kukły oceni skład jury, który zostanie powołany przez organizatora.

Konkurs dla dzieci ma na celu głównie zainteresowanie i podtrzymanie ludowej tradycji, prezentacja artystycznych talentów i pobudzenie wyobraźni technicznej, plastycznej oraz manualnej, a także pobudzenie wyobraźni, twórca aktywność i jej popularyzacja w środowisku dzieci.

Zadaniem najmłodszych jest wykonanie marzanny, która ma symbolizować odejście zimy, a wraz z nią wszelkich chorób i zmartwień. Kukły powinny swoim wyglądem nawiązywać do zmiany pór roku i nadejścia wiosny. Regulamin wskazuje, elementy ozdobne mogą symbolizować współczesne czasy. Ważne jest też to żeby elementy marzanny były połączone w taki sposób, który nie spowoduje jej rozpadu podczas prezentacji. Kukła powinna mieć minimum metr wysokości, a jej korpus należy wykonać z siana lub słomy, wspierając całą konstrukcję na drążku. Marzanna ma być wykonana z materiałów naturalnych bez użycia elementów metalowych i plastikowych.

Na oficjalnej stronie Muzeum Regionalnego w Bełchatowie można znaleźć więcej szczegółów nt. tego konkursu.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1649368895117464&id=357473087640391

Ocena prac zostanie dokonana na podstawie pomysłowości, estetyki pracy, walorów artystycznych, a także zgodności pracy z tematem.

Konkurs dla dzieci potrwa do środy, 17 marca do godz. 12:00. Kukły do tego czasu trzeba dostarczyć osobiście do siedziby Muzeum Regionalnego przy ul. Rodziny Hellwigów 11 w Bełchatowie.

Specjalnie powołane przez organizatorów jury oceni pracę dzień po terminie oddania, a w piątek, 19 marca pracownicy muzeum symbolicznie jak co roku spalą przygotowaną przez nich kukłę marzanny, przepędzając tym samym zimę. Tym razem z powodu panujących obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa nie odbędzie się oficjalny korowód z udziałem uczestników konkursu.

W późniejszym czasie wszystkie dzieła najmłodszych bełchatowian będą zaprezentowane na terenie bełchatowskiego muzeum. Laureaci konkursu otrzymają nagrody oraz wyróżnienia.

Dodatkowych informacji ws. konkursu udzieli Magdalena Marciniak-Darda. Kontakt jest możliwy pod numerem telefonu: (44) 633-11-33.

Przeczytaj także:

LOTTO Triathlon Energy już 18 lipca

Pijany bełchatowianin zdemolował pojazd

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości