wtorek, 21 maja 2024

Lokalny Konkurs Grantowy w kilku gminach powiatu bełchatowskiego okazją na zdobycie dotacji

Udostępnij

Lokalny Konkurs Grantowy, to okazja dla instytucji, organizacji i grup działających na terenie gminy Zelów, Drużbice i Szczerców w powiecie bełchatowskim na zdobycie dotacji o maksymalnej wartości do 6 tysięcy złotych. Program „Działaj Lokalnie 2021” będzie stawiał na projekty, które działają na rzecz wspólnego dobra mieszkańców.

Organizowany Lokalny Konkurs Grantowy okazją na dodatkowe pieniądze

Zarząd Stowarzyszenia Dobroczynnego „Razem” poinformował, że we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropi w Polsce organizuje Lokalny Konkurs Grantowy w ramach programu „Działaj Lokalnie” prowadzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

Dzięki temu w Lokalnym Konkursie Grantowym mogą wziąć udział instytucje, grupy i organizacje, które mają siedzibę na terenie takich gmin z terenu powiatu bełchatowskiego jak: Zelów, Drużbice i Szczerców. Ponadto z pobliskiego regionu mogą też zgłaszać się takie podmioty z gminy Dobroń, Buczek, Łask, czy Sędziejowice.

Wspierane będą projekty, które powodują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego i które pomagają w pobudzaniu aspiracji rozwojowych i poprawie jakości życia.

W rezultacie podejmowane działania mają przyczyniać się do budowania lokalnego kapitału społecznego. Program jest prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej ~ informuje Zarząd Stowarzyszenia Dobroczynnego „Razem”.

Termin naboru do konkursu pn. „Działaj Lokalnie” rozpoczął się w środę, 28 kwietnia 2021 roku, a zakończy po równym miesiącu 28 maja 2021 roku. Cały projekt potrwa od 3 do 6 miesięcy, a maksymalna kwota wsparcia w formie dotacji wynosi do 6 tys. złotych.

https://www.facebook.com/gminazelow/posts/3942168685903239

Zanim jednak złoży się wniosek zalecane jest skorzystanie z konsultacji, które są prowadzone przez Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Dobroczynne „Razem”. Więcej informacji o całej akcji można znaleźć TUTAJ. Warto również zobaczyć regulamin Lokalnego Konkursu Grantowego „Działaj Lokalnie 2021”.

Przed złożeniem wniosku zachęcamy do korzystania z konsultacji prowadzonych przez Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Dobroczynne „RAZEM”. Wnioski można składać tylko za pośrednictwem generatora, który można znaleźć pod adresem www.system.dzialajlokalnie.pl, który będzie funkcjonował do godz. 23:59 do 28 maja 2021 roku.

Przeczytaj także:

Blisko 17 milionów złotych dofinansowania inwestycji w trzech gminach

W odmienionej formie wraca „Bitwa Regionów”. Koła Gospodyń Wiejskich mogą zgłaszać swoje kandydatury

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości